Zeytin Yaprağının Cilde Faydaları

Zeytin Yaprağının Cilde Faydaları
17 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 287 kez okundu.

Zeytin yaprağının cilde faydaları.Bitkisel ürünler her zaman yararlı ve sağlıklıdır tezinin her zaman savunucusu olmuşumdur. Doğa bize bu nimetleri sunduysa eğer her zaman için bize yararı vardır. Doğa demek hayat kaynağı demek ise doğada yaşayanlar da hayat verir. Hayat kaynağı olan bitkilerden birisi de yıllar boyunca yaşamını sürdüren ve bize besin kaynağı olan zeytin ağacı ve onun mucizevi yaprağıdır.

Sizlere bu yazımda doğanın mucizesi zeytin yaprağının cilde olan faydalarından bahsedeceğim. Benim de olduğu gibi bütün genç kızların korkulu rüyası elbette ki sivilcelerdir.Sivilceler ile sürekli mücadele eder ama bir türlü istediğimiz sonuca ulaşamayız. Her aynaya baktığımızda sivilceler yüzünden oflamaya başlarız,onlar bizim korkulu rüyalarımız haline gelirler. Sivilceler ile mücadelede kullanacağımız doğal yöntemlerden birisi de zeytin yaprağıdır.

  • İçerdiği antioksidan ve antibiyotik sayesinde cildimizin mucize bir mucize dokunuşu yapar.
  • Düzenli kullanımıyla cildi güzelleştirir arındırır ve besler.
  • Her cilt tipi için uygun olan zeytin yaprağı yağlı ciltlere yağ dengesini sağlarken kuru ciltlerde nemlendirici görevi görerek cilde parlaklık verir.
  • Yaşlanmaya karşı gelir ve kırışıklıkların olmasını engeller.Bu yüzden orta yaştaki kadınların da kullanabileceği bir bitkidir.

Zeytin yaprağının bu kadar çok yararından bahsetmişken şimdi size zeytin yaprağından yapılan bir maske tarifi vereceğim. Bu tarif şöyle:
-toz halinde zeytin yaprağı
-saf zeytin yağı
-vazelin

Bu üç maddeyi karıştırarak maske kıvamına getirerek her gün cildinize nemlendirici olarak sürün ve farkını görün.Ben memnun kaldım . Umarım sizde faydasını görürsünüz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git