Zencefil Çayı ile Zayıflama

Zencefil Çayı ile Zayıflama
25 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 335 kez okundu.

Özellikle mide bulantısı ve ishal denildiği zaman hepimizin aklına zencefil çayı gelmektedir. Fakat zencefil çayı sadece bunlarla kalmamakta ve zayıflama sorunu çeken kişilere de büyük katkılarda bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı bu çaya sadece ülkemizde değil tüm dünyada başvurulmaktadır.

Zencefil çayı kişilerin kolay bir şekilde yağlarını yakmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak bu çay tüketildiği zaman kişiler kendilerini tok hissederler. Kişinin iştahını kapatıcı bir göstergesi vardır ve bu sayede zayıflamaya oldukça yardımcı olmaktadırlar. Bu çayı iki şekilde elde edebiliriz. Birincisi zencefil tozundan elde edilerek yapılan çay iken, ikincisi de zencefil kökünden yapılan çaydır. Bunlardan birisini tercih etmek tamamen size kalmıştır. Eğer ki tercihiniz toz zencefil ise bir kadar kadar iyice kaynarmış olduğunuz sıcak suya, 1 çay kaşığı kadar toz zencefili eklemeniz yeterli olacaktır. Bu ikili karışımı ocağın altını kısıp 15 dakika kadar kaynatmanız sonucunda size hazır olmuş olacaktır.

Eğer ki taze zencefilden çayınızı yapmak istiyor iseniz, 1 fincan sıcak suyu kaynattıktan sonra içerisine 1 yada 2 dilim taze zencefil atmalısınız. Bu ikili karışımı kısık olacak şekilde bir ocakta yaklaşık 15 dakika kadar pişirmelisiniz. Bazı kişilere göre bu çay acı bir tat vermektedir. Eğer ki acı bir tat alıyor iseniz içerisine çok az miktarda bal katarak tüketmeyi deneyebilirsiniz. O zaman daha tatlı bir tat alacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git