Zayıflatan Çaylar Nelerdir ?

Zayıflatan Çaylar Nelerdir ?
25 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 241 kez okundu.

Zayıflatan çaylar nelerdir ?Kilolu olan çoğu insan hiçbir çaba harcamadan zayıflamayı herzaman düşler. Diyet yapmadan, spor yapmadan, dilediğini yemekte serbest bir şekilde zayıflamak elbette bir düşten öteye geçmeyecektir. Fakat kilo vermeye karar vermişseniz size bu süreçte daha hızlı kilo vermenizi sağlayacak doğal yollardan kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bitki çayları hazırlayabilirsiniz. Tabii zayıflatan çaylar sizin bir anda mucizevi bir şekilde kilo vermenizi sağlamayacak.

Size metabolizmanızı hızlandırarak bazen yağ yakımını kolaylaştırıcı özelliğiyle ve diyet yaparken fazla suyun dışarı atılması gibi durumlarda kilo vermenizde yardımcı olacaktır. Bilindiği üzere yeşil çay bu çayların en başında geliyor. Bunun nedeni ise yeşilçayın içerisindeki kafein ile metabolizmayı güçlendiriyor ve antioksidan özelliğiyle yağların yakımında yardımcı olması. Bir diğer bitki çayı olarak Dr. Mehmet ÖZ tarafından önerilen beyaz çaydır. Beyaz çay besinlerden alınan yağların vücutta depolanmasını engeller. Bir başka faydalı olan çay ise kuş otu çayıdır. Bu bitkinin çayı fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar ve şişkinliği önler.

Midedeki şişkinliği azaltmak için günde bir bardak kuş otu çayı içebilirsiniz. Mate çayı vücudun normalden fazla terlemesine ve metabolizmanın çalışmasına yardımcı oluyor. Ayrıca mate çayı dikkati artırmada yardımcı oluyor. Gün boyunca açlık hissinin azalmasına yardımcı oluyor, tokluk süresini uzatıyor. Maydanoz çayı ödemin vücuttan atılmasında yardımcı oluyor ve sindirimi kolaylaştırıyor. Bir diğeride zencefil çayıdır. Mide bulantılarını engellemekte ve sakinleşmesinde yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git