Zayıflama Çaylarının Zararları Nelerdir ?

Zayıflama Çaylarının Zararları Nelerdir ?
26 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 225 kez okundu.

Zayıflama çaylarının zararları nelerdir ?Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte kışın alınan kilolar sıkıntı yaratmaya başlar. Toplumdaki birçok kişi de hızlı kilo vermenin yollarını arar. Hızlı kilo vermek için en kolay ve ucuz yoldan ulaşılabilecek şeyler zayıflama çaylarıdır. Bu çaylar metabolizmayı hızlandırarak insanların kısa sürelerde tartı üzerinde daha az kiloda görünmelerine neden olurlar. Ancak çayların içerikleri ve vücuttaki işleyişleri dikkate alındığı zaman sindirim sistemi, dolaşım sistemi, bağışıklık sistemi ve hatta sinir sistemi üzerinde çok büyük olumsuz etkilerinin olduğu anlaşılır. Bunun nedeni şudur; bu çayların doğal yollarla elde edilmiş ve kurutularak hazırlanmış vücudumuz için yararlı olabilecek otların karışımı olduğu söylenir.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki bu çayların raf ömrünü uzatmak için kimyasal bileşikler eklenerek piyasaya sunulur. Kimyasal bileşikler de özellikle boş mideye girdikleri zaman, midenin asidik yapısını bozar. Mideden sonraki zarar bağırsaklarda devam eder.

Zayıflama çaylarının kullanımından sonra insanların kısa sürelerde tartı üzerinde daha az kiloda görünmelerinin nedeni ise, bu çayların bağırsakları çok hızlı çalıştırması ve vücuttan fazla miktarda suyun atılmasıdır. Atılan suyun tamamı ödem değildir. İç organlardaki ve bu organların çalışması için hayati önem taşıyan su da atılır. Bu nedenle kilo kaybı görülür. Ancak sağlıklı bir şekilde kilo vermek demek vücuttan su atımı değildir. Sağlıklı kilo kaybı demek vücuttan ödem ile birlikte yağ atımı demektir, kilo verme süreçlerinde bu hususlara dikkat edilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git