Yüzdeki Yağlanma Nasıl Geçer?

Yüzdeki Yağlanma Nasıl Geçer?
17 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 364 kez okundu.

Yüzdeki yağlanma nasıl geçer?Bir kadının en çok arzuladığı cilt tipi, pembemsi, duru ve tertemiz mat bir cilt tipidir. Ve bunun içinde​ minik servetler gözden çıkarılabilmektedir. Fakat yapılan araştırmalar doğrultusunda temiz ve sağlıklı cilt tipi, erken teşhis ile aynı mantık çerçevesinde genç yaşta bakım yapma ile sağlanabilmektedir. Çünkü sağlıklı bir cilt temiz kullanılıp, stres ve yanlış beslenmeden sıyrılarak elde edilebilir. Eğer stres, kir, yanlış beslenme veya yağlı yiyecek tüketimi artarsa kişide cilt yağlanması gözlenir. Yağ olarak nitelendirdiğimiz şey aslında cildin, kendi yapısına zarar verecek ve kendisine katkı sağlamayan mineralleri kusma biçimidir. Zamanla gözenekler tıkanır ve yağlı bir cilt görünümünü ortaya çıkar.

Yağlı cilt görünümünü ortadan kaldırmak için basit birkaç alışkanlık edinmeniz yeterlidir. İlk olarak yağlı ve işlenmiş gıdaları hayatınızdan çıkarın. Abur cubur, kızartmalar ve daha nicesi bu kategoride yer almaktadır. Ayrıca makyaj ile asla uyumayın. Cilt tipinize uygun makyaj temizleyicileri seçip daha sonra gül suyu ile cildinize tonik yapabilirsiniz. Basit birkaç alışkanlık sizi yağlı bir yüzden kurtaracaktır. Unutmadan bol bol su içip günde en az 30 dakika tempolu yürüyüş yapın. Haftada bir olacak şekilde

– Bir tatlı kaşığı limon
– Bir iki damla karanfil yağı
– Bir tatlı kaşığı beyaz kil ve bir kaç damla su ile hazırlayacağımız maskeyi 20 dakika yüzümüzde tutup duruluyoruz. Böylelikle hem yağlardan hemde lekelerden kurtulmuş olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git