Yüz Sarkması İçin Maske Önerileri

Yüz Sarkması İçin Maske Önerileri
17 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 272 kez okundu.

Yüz sarkması için maske önerileri.Limon içerisinde barındırdığı bol miktardaki C vitamini sebebi ile yüzdeki sarkmaların ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Bunun için yapılabilecek en iyi yöntem, 1 adet taze limonu sıkıp bir pamuk yardımı ile yüzü temizlemek olacaktır. Bu sürme işlemini adeta mesaj yapar gibi cildinize uygulamalısınız. Ardından limonu yüzünüzde 5 yada 10 dakika kadar bekletip yüzünüzü bol su ile yıkayabilirsiniz. Bu işlemi haftanın yedi gününde de gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Bir başka yöntem ise sıkılaştırma işlemine yardımcı olan yumurta akı maskesidir. Bu maskede ilk olarak 1 yada 2 tane yumurtanın akını köpük oluşana kadar güzelce çırpın ve bu çırpmış olduğunuz yumurtanın akını yüzünüze ve boynunuza güzelce sürün. Son olarak bu işlemin gerçekleşmesi için yaklaşık 20 dakika kadar bekleyin. Gerekli süre dolduktan sonra bol soğuk su ile yüzünüzü güzelce durulayın. Yumurta akı maskesi birçok yöntem ile yapılabilmektedir. Bunlardan bir başkasına bakarsak eğer ki, bir adet yumurtanın akını bir çorba kaşığı kadar yoğurt ile güzelce karıştıralım. Bu karışımı da yüz ve boyun bölgemize sürüp 20 yada 25 dakika kadar bekleyip bol su ile yüzümüzü durula yalım.

Bir başka yöntem ise salatalık ile yapılan maske yöntemidir. Bunun için rendelenmiş salatalığı bir çorba kaşığı olacak şekilde alalım, üzerine biraz yoğurt ekleyip karıştıralım ve cildimize uygulayalım. Yaklaşık 15 dakika kadar bekledikten sonra yüzümüzü yıkayalım. Haftanın üç günü düzenli bir şekilde bu maskeyi yapalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git