Yüksek Ateşi Düşürme Yolları

Yüksek Ateşi Düşürme Yolları
12 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 320 kez okundu.

Yüksek ateşi düşürme yolları.Yüksek ateş, vücut ısısının yükselmesi sonucu oluşur. Ortalama sayılan değerlerin üzerin çıktığı anda vücut ısısı o zaman ateşlenme riski başlar. Ateşi düşürmek için bu aşamada bazı önlemler alınır, onlardan bahsedelim biraz: Mesela, ateş yükseldikçe buna doğru orantılı olarak daha çok ısınma ve kat kat giyinme isteği oluşacaktır, fakat bu sizi yanıltmamalı ve aslında biraz aha ince kıyafetle giyinmelisiniz. Burada önemli noktalardan bir tanesi de alacağınız ılık bir duştur. Bu sizin rahatlamanıza ve ateşinizi düşürmeye yardımcı bir etken olacaktır.

Hatanın vücuduna soğuk herhangi bir şey sürülmemelidir, bu onu daha fazla üşüteceğinden ateşi düşürmek yerine daha da yükseltmek gibi bir etki yapacaktır. Bunların yanında evde doğal yöntemlerle de yüksek ateşi düşürmeniz mümkün olabilir. Sakinleştirici özelliğinden dolayı ıhlamur veya papatya vücudu rahatlatır, dinlendirir bu yüzden bu dönemde pek tabii kullanılabilir. Ayrıca ateşlenme durumunun yüksek olduğu dönemlerde bir o kadar da enerji kaybı yaşanacağından bol bol sıvı tüketilmeli ve hatta meyve bünyenin toparlanması için meyve, vitamin takviyesi yapılmalıdır. Tabi ki tüm bu çabalar sonucunda eğer ateş düşürülemiyorsa hiç vakit kaybetmeden bir uzmana görünmelidir. Doktorun verdiği ilaç hemen kullanımda etki etse dahi içeride kalanları daha rahat temizlemesi için ilaçların bitene kadar kullanımı tavsiye edilir.

Son olarak bu konu ile ilgili en çok yapılan hatalardan bir tanesi de, hemen küçük bir ateş yükselmesinde dahi antibiyotik kullanımına gidilmesidir. Bu daha sonrasında mide, bağırsak gibi organların sıkıntı yaşamasına neden olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git