Yeşil Çayla Zayıflamanın Yolları

Yeşil Çayla Zayıflamanın Yolları
26 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 225 kez okundu.

Yeşil çayla zayıflamanın yolları.Son dönemlerde yapılan tüm bilimsel çalışmalar sonucunda özellikle bazı besinlerin, metabolizmayı hızlandıran enzimlerin ve hormonların çalışmasını etkileyerek zayıflamayı kolaylaştırdığı kanıtlanmıştır. Yeşil çay da zengin içeriğinden dolayı bu grupta yer almaktadır. Özellikle de içeriğindeki kateşinden dolayı bu etkiyi sağlamaktadır. Aslında yeşil çay ile siyah çay aynı bitkiden elde edilmektedir. Ancak bitkinin yaprakları toplandıktan sonra gördükleri işleme göre siyah çay veya yeşil çay adını almaktadır. Yeşil çay siyah çaya göre çok daha az işlemden geçerek elde edilir.

Yeşil çay çok güçlü bir antioksidandır. Az işlem görerek elde edildiği için, zengin içeriğinden çok fazla kayıp olmamaktadır. Güçlü antioksidanlar bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Daha dirençli bir bünyede de tüm iç organlar daha iyi çalışır. Çoğu zaman zayıflamada büyük engel olan mide ve bağırsak sorunlarının çözümünde iyi bir alternatiftir. Yeşil çay kolesterolü düşürmede etkili bir içecektir. Damar tıkanıklığına neden olan kötü yağların vücuttan atılmasına yardımcı olur. Yağ metabolizmasını hızlandırarak, yağların daha hızlı yakılmasını sağlar. Böylece sağlıklı bir şekilde kilo vermede de rol oynar.

Diyet yapanlara veya kilosunu korumak isteyenlere günde ortalama üç fincana kadar yeşil çay tüketimi önerilmektedir. Yeşil çay çok sıcak tüketmemeye özen gösterilmelidir, çünkü çok sıcak yiyecekler ve içecekler ağızdan başlatarak, yemek borusu, mide ve bağırsaklara kadar zarar vermektedir. Yeşil çay kış aylarında ılık, yaz aylarında ise isteğe göre buzlu olarak içilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git