Yeşil Çayın Şeker Hastalığına Faydası

Yeşil Çayın Şeker Hastalığına Faydası
27 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 255 kez okundu.

Yeşil çayın şeker hastalığına faydası. Şeker hastalığı, yani tıp dilindeki adıyla diyabet, kan şekerinin yüksek olması durumudur. Bu hastalık en çok aşırı kilolu / obez insanlarda görülür. Çünkü vücuttaki kilo ile kandaki şeker doğru orantılı bir şekilde artar veya azalır. Şeker hastalığının en sık görülen belirtileri çok susama ve sık idrara çıkma ile sürekli yorgun kalmaktır. Şeker hastalığı vücutta ilerlediği zaman kalp ve damar hastalıklarına, vücutta oluşan yaraların iyileşmesinde gecikmelere, duyu kayıplarına dahası körlüğe ve felçliğe sebep olmaktadır.

Şeker hastalığının önüne geçmek için kiloya dikkat edilmesi gerekir. Özellikle kapalı paket ürünlerinden kaçınılmalıdır. Çünkü böyle ürünler yüksek miktarda işlenmiş şeker içermektedir. Tükettiğiniz ürün tuzlu gıda grubunda olan bir kraker bile olsa, koruyucu madde olarak şeker kullanılmaktadır. Şeker hastalığına yakalanmamak veya yakalanılmışsa kurtulmak için taze meyve ve sebzeler ile şeker hastalığı ile mücadelede kullanılan maddeleri içeren besinleri tüketmeye özen gösterilmelidir.

Yeşil çay, aslında siyah çay ile aynı bitkiden elde edilir. Ancak bitkinin yaprakları toplandıktan sonra işlenme şekillerine göre isim alır. Yeşil çay, siyah çaya göre daha işlemden geçer. Neredeyse bitkinin doğal haline çok yakın bir içeriğe sahiptir. Yeşil çayın, şeker hastalığına faydası ise içeriğindeki kateşinden kaynaklanır. Kateşin, vücuttaki yağ metabolizmasının daha hızlı çalışmasını ve böylelikle yağların daha hızlı yakılmasını sağlar. Yeşil çay tüketimi ile birlikte sağlıklı bir şekilde kilo kaybı yaşanacağı için, şeker hastalığının da önüne geçilmiş olunur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git