Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Yeşil Çay Zayıflatır mı?
12 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 247 kez okundu.

Yeşil çay zayıflatır mı?Yeşil çay, ülkemizde siyah çay ile aynı bitkiden elde edilir. Fakat yeşil çay, siyah çaya göre daha az işlemden geçtiği için içindeki bazı yararlı maddeler daha az bozulur. Bu nedenle de daha sağlıklıdır. Siyah çayın yaprakları çok fazla işlemden geçtiği için yapraklarda oksitlenme artıyor ve siyah çayın besleyici özelliği azalıyor. Bu iki çay aynı bitkiden üretilmesine rağmen her iki çayın da tadı farklı ve vücuda etkileri de farklı oluyor.

Günümüzde her ne kadar magazin programlarında ve televizyonlarda kilo veren yıldızlara bunu nasıl başardığı sorulduğunda diyet listelerinde günde en az 2 ya da 3 bardak yeşil çay yer aldığını söylüyor. Bu da toplumumuzda yeşil çayın kilo verdirdiği konusunda bir kanı oluşturuyor. Oysa ki yeşil çayın tek başına bir kişiyi zayıflatması mümkün değildir. Yeşil çayın zayıflatıcı özelliği kazanabilmesi için buna uygun bir diyet de ona eşlik etmeli ve düzenli spor yapılmalıdır.

Yeşil çay düzenli bir spor ve sağlıklı bir diyet ile yapıldığı zaman iştah kapatmaya ve yağ yakmaya yardımcı olur. Aynı zamanda vücudun ihtiyaç duyduğu mineraller yeşil çay içinde mevcuttur. Yeşil çay, çok iyi bir antioksidandır. Vücuttan zararlı maddelerin atılmasını sağlar. Yağlarınızdan daha çabuk kurtulmak için günde 2 ila 3 bardak yeşil çay tüketebilirsiniz. Fakat sadece yeşil çay içmenin kilo verdirmeyeceğini bilmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git