Yeşil Çay İçmek Kolesterolü Düşürür Mü ?

Yeşil Çay İçmek Kolesterolü Düşürür Mü ?
27 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 243 kez okundu.

Yeşil çay içmek kolesterolü düşürür mü? Yapılan araştırmalara göre yeşil çayın; tansiyonu ve kolesterolü düşürmede, kanser hücrelerini yavaşlatmada etkili olduğu görülmüştür. Şeker hastalarının rahatlıkla tüketebileceği yeşil çay yağ yakımında da oldukça etkilidir. Vücudumuzda var olan olumsuz etkilerden kurtulmada yardımcı bir maddedir yeşil çay. Metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve sindirimi güçlendirir. Yeşil çay zayıflamak için hazırlanan birçok diyet listesinde ilk sırayı alan içecektir. Yeşil çayın vücuttaki yağları yakmaya yardımcı olması bedenimizdeki kötü kolesterolün de dengelenmesine neden olur. Bir başka etkisi ise bunamayı yavaşlattığı bilinen bir içecek olmasıdır. İçesindeki etkin maddeler sayesinde damar tıkanıklığına iyi gelen yeşil çay kolesterol birikmesini de önler.

Yeşil çay içmek kolesterolü düşürür mü? Günümüzde bir çok insan zayıflamak amacıyla yeşil çay tüketmektedir ve bilinen bir kaç etkisinin farkındadır. Bilinmelidir ki tükettiğiniz yeşil çay sizin daha bilmediğiniz birçok rahatsızlığınıza iyi gelmekte ve sağlıklı bir bedeninizin olmasında faydalıdır. Abartmadan gün içinde kendinize demleyip içeceğiniz bir fincan yeşil çay sağlığınızın dostu olacaktır. Tarihi çok eskilere dayanan yeşil çay günümüzde su tüketiminden sonra dünyada ikinci sırayı almıştır ve tüm dünyada tüketilmektedir.

Yeşil çayı demlerken dikkat etmelisiniz kaynamış suyun içesine atacağınız bir tatlı kaşığı yeşil çayı dört beş dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Günde tüketilen iki fincan yeşil çayın akciğer kanserine karşı korumada etkili olduğu da yapılan araştırmalar arasındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git