Varis İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Varis İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri
30 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 311 kez okundu.

Varis için bitkisel tedavi yöntemleri.Varis için çok çeşitli yöntemler bulunmakta ve bakıldığında uygulanış biçimleri de aslında oldukça kolay. Şimdi bu çözümleri inceleyelim: İlk olarak hemen hemen her yerde kullanımını gördüğünüz ya da görmüş olabileceğiniz zencefil. Burada da varisler için kullanılabilecek bir bitki türü. Bu bitki aynı zamanda güzel bir iltihap sökücüdür. Varis oluşumlu damarların meydana gelmesini öner. Burada yapmanız gereken, zencefil özünü E vitamini ile karışım haline getirerek direk cildinizin üzerine uygulamanız yeterli olacaktır. Yine her yerde duyacağınız ve kullanım alanı bol olan sarımsak. Sarımsağın bünyesinde de iltihap sökücü birçok içerik bulunur. Burada yapmanız gereken ise, 5 adet küçük diş sarımsağı ezip yemeniz.

Tadı biraz acımsı gelebilir, bu tadı biraz da olsa hafifletmek için üzerine limon sıkabilirsiniz. Böylelikle varisli damarların görünümü bir nebze de olsa daha iyi olacaktır. Bunların yanında ölçü olarak 1 bardak sıcak suyun içine yine ölçü olarak belirtilmiş olan 4 gram rezeneyi koyup 10 dakika bekletiyorsunuz ve sonrasında çayınız içmek için hazır hale geliyor. Bu karışımdan günde 2-3 kere içebilirsiniz. Çok rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerden olan ceviz ağacı kabuğu ve fındık ağaç kabuğunu da varisleri tedavi etmek için kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu iki kabuğu kaynatıyorsunuz ve sonrasında suyuyla varisli bölgelerinize bir pamuk yardımı ile yediriyorsunuz.

Son olarak, varise iyi gelecek bir diğer önemli bitki de at kestanesidir. At kestanesini toz haline getirdikten sonra biraz zeytinyağının içine koyup 1 hafta bekletiyorsunuz ve bu karşımı varisli bölgenize sürüyorsunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git