Üzüm Çekirdeği Yağı ve Cilde Faydaları

Üzüm Çekirdeği Yağı ve Cilde Faydaları
18 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 254 kez okundu.

Üzüm çekirdeği yağı ve cilde faydaları.Üzüm çekirdeği yağı, hem kozmetik ürünlerinde hem de çeşitli sağlık maddelerinde kullanılmaktadır. Faydasını gerçekten görebilmek için soğuk pres yöntemi ila elde edilmiş üzüm çekirdeği yağı kullanmanızı öneriyoruz. Üzüm çekirdeği yağının saç dökülmesinden kepek oluşumunu önlemeye kadar pek çok faydası vardır.Saçlara düzenli olarak uygulandığında sağlıklı şekilde saçların uzamasına yardımcı olur.

Saç kırıklarını onararak güçlenmesini sağlar. Parlaklık ve canlılık kazandırır. Cilt yüzeyine uygulandığında kılcal damarların belirginliğinin azaltılmasında etkili olur.Ölü hücreleri temizleyerek zarar görmüş dokuların onarılmasını kolaylaştırır.Eklem ağrılarında ağrının azalmasında yardımcıdır.Antioksidan özelliği ile cildin daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.Cildi tazeler,yeniler ve canlılık kazandırır. Cilt yaralarına uygulandığında iyileşme sürecini hızlandırıcı etki gösterir.Kırışıklar üzerinde de düzenli olarak kullanıldığında çok olumlu etkiler meydana getirir.

Cildin kaybettiği nemi kazanmasına yardımcı olur. Özellikle kuru cilt şikayetiniz varsa kullandığınız nemlendirici kremin içerisine birkaç damla üzüm çekirdeği yağı ekleyip iyice karıştırıp cilde uygulayabilirsiniz. Zamanla kuru cilt şikayetinin azaldığını göreceksiniz. Saçlara uygulandığında da içerdiği yüksek oranda nem seviyesi ile saçların uzamasını hızlandırır.Özellikle her gün düzleştirici kullanan kişilerin saçları büyük ölçüde yıpranıp dökülüyor. Şampuana üzüm çekirdeği yağı ekleyerek bu şikayetinizden kurtulmanız mümkündür. Sağlıklı günler dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git