Uykusuzluk Sorununa Karşı Yapmamanız Gerekenler

Uykusuzluk Sorununa Karşı Yapmamanız Gerekenler
28 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 241 kez okundu.

Uykusuzluk sorununa karşı yapmamanız gerekenler. Uykusuzluk sorunu bizi tüm gün boyunca rahatsız etmeyi başaran başlıca büyük bir problemdir. Bu sorunun gerçekleştiği zamanlarda düşünülen tek şey zamanın gelmesi ve biran önce uyumaktır. Peki bu sorun karşısında ne yapmalıyız ve çileli baştan kurtulmalıyız?

Bazı zamanlarda gece yatağa yattığımızda döner durur ve bir türlü uyuyamayız. Fakat böyle bir durum yatakta tur atmak gibi bir hata yapıp zamanı boşa harcamayın. Çünkü bu işe yaramayacaktır. Kalkın ve uykunuza getirebilecek şeylerle uğraşın. Mesela kitap okuyabilirsiniz yada müzik dinleyebilirsiniz. Uykunuzun geldiğini hissettiğiniz anda yastığınıza gömülüp rahatça uyuyabilir, böylece uykunuzu almış olabilirsiniz.

Günümüzde sosyal alemler hepimizde iletişim bozukluklarına sebep açmaktadır. Bu sebepten dolayı artık eskisi gibi edilen muhabbetler kalmamıştır. Bu durum sadece edilen muhabbetle sınırlı kalmamakta ve uykusuzluk sorununa kadar gelmektedir. İşte bu durumdan kurtulmak için uykunuz geldiğin anda elinizde olan bilgisayar veya telefon yada tablet her ne ise ondan uzak durun. Uykunuz mu var? O halde hemen bu cihazları kapatıp bir yere kaldırın ve derhal gidip yatağınıza yatın.

Kahve ve türleri kafeinli içeceklerdir. Bunları özellikle yorgun zamanlarda fazlasıyla tüketerek gerekli olan enerjimize kavuşuruz. Fakat siz yatmadan önce bu içeceği tüketir ve yatarsanız uykusuz kalırsınız ve sabah enerjiniz yerine halsizlik sorunu yaşarsınız.

İş veya okul her ne ise her zaman bir sorunla bireyler evlerine dönmektedir. Her ne kadar evimizin içinde işten veya okuldan uzak durmuş olsak da sorunları sürekli kafamızda yaşar dururuz aslında. Hal böyle olunca bu olay yatağımıza kadar yansır. Ne kadar uykumuz gelmiş olursa olsun, biz bu sorunları sürekli kafamız içerisinde kurarak düşünüp çözüm aramaya kalkarsak uykumuza bir türlü giremeyiz. Bu sebep işi işte okulu okulda bırakıp yatağımıza hiç bir düşünce olmadan yatmalıyız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git