Uyku Problemlerine Karşı Çözüm Önerileri

Uyku Problemlerine Karşı Çözüm Önerileri
6 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 263 kez okundu.

Uyku problemlerine karşı çözüm önerileri. Uyku problemi daha çok ışıktan dolayı kaynaklanabilmektedir. Bunun için ilk aşama olarak yatak odanızda kullandığınız ışığı iyi seçmeniz gerekir. Bunun için loş bir ışık tercih etmenizde fayda vardır. Aynı zamanda yatarken kullandığınız yastıkta sizin uykunuzun rahatlığına son derece etki eder. Bu sırada dikkat edilmeyen yani daha çok bilinmeyen bir şey vardır ki buda, kullanmış olduğunuz yastığın iki yıl süre ile değiştirilmesi gerektiğidir. Aynı zamanda seçmiş olduğunuz yastığı ve yatağı özenli seçmeye çalışın.

  • İşten veya okuldan gelindiği vakit ilk yapılan iş, yorgun olunduğundan dolayı uyumaktır. Fakat gün içerisinde uyumanız gece uyuyamam anıza etki etmektedir. Bu sebepten dolayı çok yorgun olmadığınız sürece gece uyumayın yada uyursanız lakin bir saatten fazla uyumamaya özen gösterin.
  • Uykunuz olmadığı zamanlarda yatakta bir sağa bir sola döner durursunuz. İşte bu aslında daha çok uykunuzun dağılmasına neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı yalnızca uykunuz geldiği esnada yatağa gidin.
  • Kahve gibi içecekler bizim daha çok enerjik bir hal almamıza ve uykumuzun kaçmasına neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı bunları mümkün olduğu kadar tüketmemeye çalışın. Aynı zamanda tüketilen alkolde uykusuzluğa neden olmaktadır. Bu yüzden bunu da mümkün olduğunca tüketmemeye çalışın.
  • Günün yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmak için her zaman duş almaya ihtiyaç duyarsınız. Oysaki yatağınıza uzanmadan önce alacağınız duş, sizin kendinizi kuş gibi hissetmenize ve bununla orantılı olarak gece mışıl mışıl uyumanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden duş alıp uyumanızı şiddetle tavsiye ederiz.
  • Gecelere ara ara uyanıyor ve bu uyanmanız sizin uykunuzun bölünüp kaçmasına sebep mi oluyor? O halde uyandığınız vakit yatak içerisinde sağa ve sola dönüp uykunuzun gelmesini beklemek yerine bir bardak su içip tekrar uyumayı tercih etmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git