Terlemeye Karşı Pratik ve Doğal Çözümler

Terlemeye Karşı Pratik ve Doğal Çözümler
7 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 242 kez okundu.

Terlemeye karşı pratik ve doğal çözümler.Terleme vücudumuzda olmuş olan doğal bir durumdur fakat bunun aşırı bir şekilde olması kişide bir takım sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Peki gündelik hayatımızda terlemeye karşı nasıl bir çözüm yolu sergileyebiliriz?

Yeşil çay neredeyse çoğu kişinin hoşuna giden ve ara ara tüketilen bir çay çeşididir. Eğer ki terleme probleminizde rahatsız birisi iseniz sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yeşil çay içerek bu duruma engel olabilirsiniz. Eğer ki ellerinizdeki terden rahatsızsanız, önceden demlediğiniz bir çayı bir kenarda güzelce soğutun ve soğuduktan sonra ellerinizi çayın içerisine koyup biraz bekleyin. Bu işlemi ayaklarınızdaki terlemeden rahatsızsanız da uygulayabilirsiniz.

Domates bol miktarda antioksidan içermektedir ve buda ter bezlerine büyük yardım sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı bu sorundan rahatsız olan kişilerin her gün sabahları domates suyu içmeleri tavsiye edilmektedir. Eğer ki koltuk altınızda oluşan terden rahatsızsanız, gece yatmadan önce limon ile güzel bir şekilde koltuk altlarınızı ovun ve o şekilde uyuyun. Bu işlemi sadece limon ile değil evinizde şap varsa onunla da yapabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmıştır.

Terleyin kişilerin vücutlarının birazda olsa serin kalmaya ihtiyacı vardır. Üzüm ise içerisindeki bulundurdukları vitaminler sayesinde vücudu serin tutucu bir özellik sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı her gün yalnızca bir avuç üzüm yemeniz sizin terlemen izin önüne geçmesine yardımcı olmayı başaracaktır. Adaçayı vücudu ferahlatıcı bir özelliğe sahiptir. Özellikle tüketmemizin dışında duş aldığınız esnada, artık son durulanma evresine geldiğiniz vakit, suyunuzun içerisine biraz ada çayı ekleyebilir ve o şekilde durulana bilirsiniz. Bu işlemde size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Adaçayı sürekli olarak bahsettiğimizden dikkatinizi çekmiştir eminim ki. Ada çayının içerisine bal ekleyerek tüketmenizde size yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git