Tatilde Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

Tatilde Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?
18 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 267 kez okundu.

Tatilde kişisel bakım nasıl olmalıdır?Tatiller, ister ya ister kış mevsiminde olsun, normal bir zamana göre daha fazla dış dünyayla temas halinde olduğumuz zamanlardır. Kaldığımız yer değiştiği için cildimize uyguladığımız su, uyku saatlerimiz ve gün içinde yediklerimiz değişir. Tüm bunlar da cildimize zarar verebilir. Özellikle tatil dönemlerinde güneş kremi kullanmak çok önemlidir. Aksi takdirde, güneş yanıkları, deri lekelenmeleri ve deri soyulmaları görülebilir ve ben ile sivilce sayısında artış yaşanabilir.

Tatil dönemlerinde, özellikle kış aylarındaysanız yanınıza mutlaka bir nemlendirici almanız ve sık sık ellerinizi ve yüzünüzü nemlendirmeniz tavsiye edilir. Normalde yaptığınız cilt bakımınıza bu dönemde de ara vermeden devam etmeniz önerilir. Sık sık yüzünüzü yıkamanız, özellikle yatmadan önce cildinizi zeytinyağlı bir sabun ile yıkamanız tavsiye edilir. Eğer kaldığınız yerin suyu evinizdeki sudan farklıysa, özellikle fazla kükürtlü ise yüz ve vücudunuzda soyulma ve kabuklanmalar yaşanabilir, cildinizde renk değişimleri olabilir. Ayrıca saçlarınızda kepeklenme olabilir. Bu durumda peeling yapmanız tavsiye edilir. Peeling için basitçe salatalık suyu, kahve telvesi ya da kil kullanabileceğiniz gibi eczanenizden hazır bir ürün de alabilirsiniz.

Dışarı çıktığınız zaman güneş gözlüğünüzü ihmal etmemeniz göz çevresi kırışıklıklarınızın artmaması için önemlidir. Tatilde genelde insanlar normale göre daha farklı şeyleri, çok fazla miktarda yerler. Bu da tatil bitiminde sivilce satısının artmasına ve yüzün nem dengesinin bozulmasına neden olur. Bu nedenle tatil zamanlarında çok fazla yağlı yememeye özen gösterilmesi tavsiye edilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git