Tatilde Alınan Kilolar Hızla Nasıl Verilir?

Tatilde Alınan Kilolar Hızla Nasıl Verilir?
1 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 271 kez okundu.
Tatilde alınan kilolar hızla nasıl verilir?Tatil denilince akla ilk gelen şeylerden biri açık büfe restoranlardır. Açık büfede sınırsızca yenilen yemekler tatil süresince hem göze hem de mideye oldukça hoş gelir. Ancak tatil dönüşü tartıda görülen artış ve aynaya yansıyan fazlalıklar son derece can sıkıcıdır. Tatilde alınan kilolardan hızlıca kurtulmak için, tatil dönüşü yapılması gereken birkaç adım vardır.

Öncelikle tatil dönüşü beslenme ve spor programları yeniden düzenlenmelidir. Tatilde yenildiği gibi yenilmeye devam edilirse kilo vermek imkansız bir hale gelir hatta daha fazla kilo alınır. Bu nedenle tatil dönüşü karbonhidratlardan uzak durmak yapılacak ilk adımdır. Çünkü vücuttaki fazla karbonhidratlar vücutta yağ olarak depolanır ve bu yağlar da fazla kiloya neden olur. Karbonhidratları iyi ve kötü olarak ikiye ayıracak olursak, kilo vermek isteyenler kötü karbonhidratlardan kaçınmalıdırlar. Kötü karbonhidratlar makarna, beyaz ekmek, kahvaltılık gevrekler, asitli içecekler, şekerlemeler ve glikoz şurubu içeren kapalı paketteki tüm atıştırmalıklardır. Bunlar yerine iyi karbonhidratlar olarak bilinen meyveler, koyu yapraklı sebzeler, tam tahıllı ekmekler ve bulgur tüketilmelidir.
Her gün düzenli olarak tempolu bir şekilde en az yarım saat yürünmelidir. Yürüyüş kalori harcanmasını sağlayarak daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca hızlı kilo vermek isteyenlerin unutmaması gereken bir diğer önemli nokta da günlük su tüketimidir. Günde en az iki veya üç litre su tüketerek metabolizma hızının yükselmesine yardımcı olunmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git