Tansiyonu Yükseltmek İçin Doğal Çözüm Önerileri

Tansiyonu Yükseltmek İçin Doğal Çözüm Önerileri
7 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

Tansiyonu yükseltmek için doğal çözüm önerileri. Kan basıncının düşmesi ve kanın yavaşlaması, tansiyon düşmesi olarak adlandırılır. Özellikle genç kadınlarda görülmesi muhtemelen sürekli tansiyon düşmesi durumu iç organlara, damarlara kalıcı hasar verebilir. Baş dönmesi, iştah kaybı, bayılma ve göz kararması gibi belirtileri olan düşük tansiyonun doğal yollarla yükseltilebilmesi için birkaç yöntem vardır. Bazıları aşağıdadır:

  • Kan basıncını artırmanın bir yolu on on beş tane fesleğen yaprağını yıkadıktan sonra süzgeçten geçirerek suyunu sıkıp, bu suya biraz bal ekleyip iyice karıştırmak ve bu suyu içmektir.
  • Yeterince su tüketmemek vücutta pek çok hasar oluşturabileceği gibi tansiyon için de iyi hiç iyi değildir. Bu yüzden sekiz on bardak su içmek hem tansiyonu dengede tutar hem de pek çok faydası sağlığa iyi gelir.
  • Kuru üzüm tüketimi kan basıncını artıran en önemli yiyeceklerden biridir. Her gün düzenli olarak birkaç kuru üzüm yenebileceği gibi bir gece suda bekletip sabahları o su soğutulup içilebilir.
  • Düşük tansiyonlu birinin ani  ve keskin hareketlerden kaçınması gerekmektedir. Yatar vaziyetteyken birden ayağa kalkılmamalı, önce oturur duruma gelinmeli sonra hızlı olmayan hareketlerle ayağa kalkılmalıdır. Hızlı hareketler düşük tansiyonlu kişilerde göz kararmasına neden olur hatta bayılmaya kadar gidebilir.
  • Kan basıncı düşük olan kişilerin başlarını yüksekte tutarak uyuması önerilir. Böylece uyurken kan basıncını dengelenir ve kalp yorulmaz. Yastığın ise çok sert veya yumuşak olmaması gerekmektedir.
  • Yiyecekleri lif açısından zengin olanlardan tüketmek de kan basıncını artırır. Hurma, muz, bezelye, havuç tüketilebilir gıdalardandır. Lakin fazla lif tüketiminin fazla su tüketimini de beraberinde getirdiği unutulmamalıdır.
  • Tansiyonu düşen birine hemen tuzlu ayran içirilmesi boşa değildir. Sodyum ve tuz oranı fazla yiyecekler tüketilmesi kan basıncını yükseltir.
  • Badem ve süt tüketimi de tansiyonu yükseltir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git