Su Çiçeği Aşısı Ne Zaman Yapılır?

Su Çiçeği Aşısı Ne Zaman Yapılır?
7 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 235 kez okundu.

Su çiçeği aşısı ne zaman yapılır?Su çiçeği aşısı ne zaman yapılmalı? Nelere dikkat edilmelidir? Soruların cevaplarını hemen size anlatmaya başlıyayım.Çocuklarda yaygın olarak görülen su çiçeği hastalığından korunmak için çocukların erken yaşta çiçek aşısı olması gerekir. Bu aşı bir virüs aşısı olarak bilinir. Koruyuculuğu yüksek olan bu aşı çocuklara yapılmaktadır. Aşı olan çocuklarda su çiçeği çıkar mı? Çok düşük bir ihtimal de olsa çıkma olasılığı vardır. Bu durumda genelse su çiçeği çıkaran bir çocuğun yanında bulunması nedeniyle yani bulaşmayla çıkabilir. Aşı olan çocuk bu hastalığı geçirirse çok hafif bir şekilde atlatarak geçirir.

Su çiçeği aşısı uygulanırken özellikle nelere dikkat edilmesi gerekir?
Su çiçeği aşısı yapıldıktan itibaren 6 hafta süresince aspirin gibi ilaçlar kullanılmaması gerekir.
Bir yaşını doldurduktan sonra çocuğunuza çiçek aşısı yaptırabilirsiniz. Yan etkisi olmayan ve koruyuculuğu yüksek olan aşıdır.
Su çiçeği bulaşıcı olduğu için su çiçeği çıkaran kişiden mutlaka uzak durmanız gerekir.
Su çiçeği aşısının yan etkileri yoktur bu yüzden diğer organlara bir zararı bulunmamaktadır.
Şu da bir gerçek ki bu aşı çok önemli bir aşıdır ve aileler tarafından dikkate alınmaz ve zamanında yapılmayıp ihmal edilirse çocuğunuz bu hastalığı çok ağır geçirir ve vücut direncini kaybedebilir.
Kimlere su çiçeği aşısı uygulanmaz? Lösemi hastası olan bir çocuğa kesinlikle bu aşı yapılamaz. Kemik iliği sorunu olan hastalara da su çiçeği aşısı yapılmaması gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git