Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Doğal Çözüm Önerileri

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Doğal Çözüm Önerileri
31 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 223 kez okundu.

Siyah noktalardan kurtulmak için doğal çözüm önerileri.Siyah noktalarınızdan kurtulmanın en güzel ve kesin çözümü karbonat ile yapılan maskedir. Bu maskeyi yapabilmek için karbonatı (1 tatlı kaşık) az miktarda su ile karıştıralım. Burada çok sulu olmaması gerekmektedir. Karışım hamur gibi bir şekil alacaktır. Böyle olduktan sonra yüzünüzü güzelce yıkayın ve maskeyi siyah nokta olan kısımlara sürün. Maskeyi yüzünüzde yaklaşık 5-7 dakika kadar beklettikten sonra ellerinizle masaj yaparak ovun. Bol su ile duruladıktan sonra haftada 1 kez yada 2 kez yapmanız sonucunda siyah noktaların cildinizden arınmış olduğunu göreceksiniz.

Bir diğer yöntem ise kil ile yaptığımız maske yöntemidir. Bunun için geniş bir kap içerisinde 1 tatlı kaşığı kadar kili su yada isteğe bağlı elma sirkesi ile güzelce karıştıralım. Yalnız kıvamın sulu değil, hamur kıvamında olması gerektiğini unutmayalım. Ardından temiz cildinize ilk katmanı ince olacak şekilde sürün. Maske cildinizde iyice kuruyana dek bekleyin. Fakat bu zaman dilimi 25 dakikayı geçmesin lütfen. Ardından bol su ile yıkayabilirsiniz.

Her ne maskesi olursa olsun hiç yorulmadan yapacağınız en güzel yöntem cildinizi bol su ile her gün yıkamaktır. Bunu düzeli olarak sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yaptığınız vakit gerek siyah nokta gerekse sivilce gibi birçok problemin önüne geçmiş bulunursunuz. Organik olacak şekilde 1 yemek kaşığı balı geniş bir kabın içerisinde 1 çay kaşığı kadar süt ile güzelce karıştıralım. Ardından bu karışımı bir mikrodalga yardımı ile 5 ile 10 saniye arasında bir zaman diliminde ısıtalım. Son kez kendinizde karışımı karıştırın. Cildinize sürebileceğiniz uygun bir ısı oluştuğunda yüzünüze sürün ve sürdüğünüz ince tabakanın üzerine pamukları yapıştırın. Kuruduğunu hissettikten sonra cildinizden pamuğu güzelce soymaya başlayın. Ardından son kez yüzünüzü bol su ile durulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git