Sivilce Nasıl Yok Edilir?

Sivilce Nasıl Yok Edilir?
1 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 256 kez okundu.

Sivilce nasıl yok edilir? Sivilce genç yaşlı herkesin uğraştığı başlıca problemlerden bir tanesidir. Oysa ki kim istemez kusursuz bir cildi olsun… Bunun için sivilcelerden kurtulmaya var mısınız? Gelin bunları nasıl yok edeceğimize biraz göz atalım…

Herkesin en çok bildiği yöntemlerden birisi limon ile yapılan yöntemdir. Limon içerisinde bol miktarda C vitamini barındırdığı için cildi kusursuz yapan başlıca unsurlar arasında en baş sırada yer almaktadır. İlk olarak yarım limonu bir kabın içerisine sıktıktan sonra, temiz bir pamuk yardımıyla daha önceden yıkama jeli veya cilt tipinize uygun bir sabunla yüzünüzü yıkadıktan yüzünüze uygulayın. Hatta bu maskenin dahada faydalı bir hal almasını istiyorsanız, limon suyunun içerisine biraz yoğurt katıp cildinize uygulayın. Bunu cildinizde 15 yada 20 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Böylece düzenli kullanım sonucunda sivilcelerimizin yok olmuş olduğuna şahit olacaksınız.

Karbonat ciltteki yağ oranını azalttığı gibi aynı zamanda ciltte yer alan lekelerinin de yok olmasına yardımcı olmaktadır. Koyu macun gibi bir şekil alacak şekilde karbonat ve suyu karıştırın. Yalnız burada karışımın çok sulu olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu yüzden çok az miktarda su ekleyin. Ardından bu karışımı temiz cildinizin üzerine sürün ve 15 dakika bekleyin. Bunu haftada iki yada üç gün yapmanız sivilce probleminden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Diğer bir kurtulma yöntemi ise sirke ile yapılan yöntemdir. Bunda bir su bardağının dörtte üçünü su ile geri kalanını ise sirke ile doldurun. Bu ikiliyi güzelce karıştırdıktan sonra temiz cildinizin üzerine, bir pamuk yardımıyla masaj yapar gibi sürün. Bunu her gün yatmadan önce cildinize uygulayabilirsiniz. Eğer ki evinizde yeşil çay var ise su yerine yeşil çay ekleyerek de işlemi yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git