Sinüs Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çaylar

Sinüs Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çaylar
1 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 275 kez okundu.

Sinüs tıkanıklığı için bitkisel çaylar.Sinüsler yüzde bulunan, özellikle burun kemiklerinin etrafındaki hava dolu alanlardır. Bu alanlar, soğuk algınlığı sırasında kolayca infekte olabilir ya da iltihaplanabilir. Öte yandan, burnunuz tıkalı olduğu zaman da bu sinüslerin boşalması bozulur ve sinüs tıkanıklığı yaşanır. Yani sinüs tıkanıklığını önlemek için yapılacak en güzel şey, burun tıkanıklığını önlemek ve soğuk algınlığını çabuk atlatmaktır.

Burnu açacak çaylar sıcak içilmelidir. Bu çayların başında rezene gelmektedir. Rezene tohumlarını kaynatıp suyunu süzerek çay olarak içmeniz tavsiye edilir. Öte yandan, kış çayı olarak da anılan ekinezya çayı da hem burnu açarak sinüs tıkanıklığını çözen hem de soğuk algınlığına çok iyi gelen bir çaydır. Sinüs tıkanıklığı olduğu zaman, başınızı çok ağır hissedersiniz. Şakaklarınız ve burun etrafınız dolu gibi gelebilir. Bu hisler için papatya çayı içilmesi önerilir.

Papatya çayı kokusu ile de içinizi açarken, gevşemenizi de sağlar. Melisa çayının da aynı şekilde işlev gördüğü bilinmektedir Dilerseniz bu iki çayı karıştırarak da içebilirsiniz. Bu çayların yanı sıra, bol bol vitamin de almanız gerektiği için çaylarınıza sık sık limon katmanız tavsiye edilir. Böylece C vitamini de almış olursunuz. Aynı şekilde çaylarınıza acı biber katmanız da önerilir. Bu dönemde fesleğen çayı da sık içilse de, günde bir bardaktan fazla tüketilmemesi gerekir. Çayınızı içerken sıcak olmasına özen göstermeniz ve buharını da burnunuzdan içinize çekmeniz önerilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git