Sinameki Çayının Faydaları Nelerdir ?

Sinameki Çayının Faydaları Nelerdir ?
1 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 242 kez okundu.

Sinameki çayının faydaları nelerdir ?Sinameki çayının faydaları nelerdir? Sinameki çayı aslında çeşitli işlemlerden geçmemiş organik bir müshil ilacıdır. Kabızlığa birebir çözümdür. Kabızlık problemi yaşayan insanların en büyük yardımcısıdır. Bağırsakların temizlenmesinde ve vücudunuzun rahatlamasında çok etkindir. Sinameki çayı kullanımı çok uzun süre olmamalıdır. On günlük kullanımı geçmemek gerekir. Kabızlığın dışında sinameki çayı zayıflamak için de kullanılmaktadır. Fazla kiloları olan insanların zayıflamak için de tükettiği bir çaydır. Ancak hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Sinameki çayı uzak doğu da yetişen bir bitkidir ve ilaç sektöründe ham madde olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde aktarlarda rahatça bulabileceğiniz fiyat olarak da gayet uygun bir bitkidir.

Sinameki çayının faydaları nelerdir? Sinameki çayı ishal ve karın ağrısı durumlarında tüketilmemelidir, bu çay zaten kabızlık durumlarında kullanıldığı için ishal olan birinin bu çayı içmesi kişinin daha kötü olmasına sebep olur. Sinameki tüketiminde dozajı aşmamak gerekir ve günlük olarak bir çay kaşığı sinamekiyi kaynamış suyun içerisinde on dakika demlenmeye bırakmalısınız. Tekrar hatırlatalım sinameki çayını on günden fazla kullanmamalısınız aksi halde ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.

Vücudunuzu bu çaya çok fazla alıştırmamaya özen göstermelisiniz. Bağırsaklarınızda tembellik oluşur ve daha ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda sinameki çayını gününüzü dışarıda geçirecekseniz tüketmenizi tavsiye etmiyoruz, çünkü bu çayı içtiğiniz zaman bulunduğunuz yerde tuvalet olması gerekir. Sinameki çayını genel olarak gece yatmadan önce içerseniz etkisini sabah kalktığınızda görürsünüz. Sabah saatlerinde içeceğiniz sinameki çayı ise eğer dışarıda iseniz zor anlar yaşatabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git