Sarkan Ciltler İçin Maske Önerileri

Sarkan Ciltler İçin Maske Önerileri
19 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 289 kez okundu.

Sarkan ciltler için maske önerileri.Yaş ilerledikçe erkek-bayan farketmeksizin başta yüz, boyun, kollar ve göğüs bölgelerinde cilt sarkmaları meydana gelir. Aynı zamanda cildin koruyucu bariyerinin zayıflaması, elastikiyetini kaybetmesi ve nemsiz kalması sonucunda sarkmalar ile birlikte kırışıklıklar ve çizgiler de oluşur. Cilt yapısının gevşemesi ve kolajen yapısının bozulmasının en önemli nedenleri sigara kullanımı, gebelik, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı gibi durumlardır. Her insanda cilt sarkması olur. Bunun önüne geçmek mümkün değildir fakat bazı maskelerle süreç yavaşlatılabilir.

Doğal yollarla yapılabilen birçok maskeyle cilt bir nebze de olsa sıkılaştırılabilir. Maskeler bir veya birkaç ürün bileşimi ile hazırlanabilir. Genelde kullanılan ürünler: yumurta, bal, yoğurt, limon, aloe vera, salatalık, zeytinyağı ve benzeridir. Peki bu malzemeler kullanılarak nasıl bir maske yapılabilir?

  • Yumurta: Akı tek başına kullanılabilir veya çırpılıp bal ve yoğurtla karıştırılabilir, ince bir tabaka halinde sürülebilir. 10 ila 15 dakika bekletilip ılık suyla durulanır. Yumurta akı cildi sıkılaştırır ve besler.
  • Yoğurt: Cildi rahatlatır, yumuşatır. Tek başına da etkilidir.
  • Bal: Cildi nemlendirir. Zeytinyağı veya yoğurtla karıştırılıp uygulanır ve durulanır.
  • Limon: İçerdiği C vitamininin etkisiyle cildin elastikiyetini sağlar. Limon suyu cilde uygulandıktan sonra bol su ile yıkanır ve ardından nemlendirici sürülür.
  • Aloe Vera Jel: Doğal bir nemlendiricidir. Doğrudan yüze uygulanır, bir miktar beklenir ve durulanır.
  • Salatalık: Ciltte rahatlama sağlar ve canlandırır. Suyu çıkarılır veya ezilerek uygulanır ve durulanır.
  • Zeytinyağı: Cildi pürüzsüzleştirir ve sıkılaştırır. Sızma zeytinyağı hafif ısıtılır ve cilde masaj yapılarak uygulanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git