Salatalık Maskesinin Cilde Faydaları

Salatalık Maskesinin Cilde Faydaları
19 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 303 kez okundu.

Salatalık maskesinin cilde faydaları.Salatalık içerisinde bol miktarda su bulundurmaktadır. Bu su miktarı ise salatalık maskesini yüzümüzde bulunan kuruluğu almasına yardımcı olmaktadır. Özellikle yüzüne pullanma sorunu yaşayan kişilere büyük faydaları görülmektedir. Salatalık aynı zamanda içerisinde potasyum barındırmaktadır ve potasyum sayesinde ise cildin nemlenmesine yardımcı olmaktadır ve bununla beraber geçici olarak değil uzun süre boyunca cildin nemli kalmasını sağlamaktadır. Böyle olunca da kırışıklık olaylarından cilt tamamen uzak kalır.

İçerisinde C vitamini bulunduran salatalık aynı zamanda erken yaşlanma problemine çare olabilirken, bir yandan da cilde dışarıdan zarar verebilecek olaylardan cildi uzak tutmaktadır.
Salatalık bünyesinde A vitamini bulundurur. Bu vitamin ise maske esnasında ciltte antioksidan özelliği gösterir. Böylece cilt oluşabilecek ve o anda oluşmuş olan iltihaptan korunmuş olur. Aynı zamanda bu maske içerisinde bulundurduğu A vitamini sayesinde korkulu bir rüya olan sivilcelerle savaşır ve cildin bunlardan uzak kalmasını sağlar.

Bu salatalık maskesinin içerisinde B vitamini de yer almaktadır. Özellikle B1 vitamini yönünden bol olan salatalık maskesi, cildin kendini yenilemesine ön ayak olur. Sadece cildin yenilenmesine değil, kırışıklık veya yaşlılığın ortaya getirebileceği sorunlara engel olarak, erken yaşlanma problemlerine karşı cildi büyük bir hassasiyet ile korumayı başarır.
Kişinin herhangi bir cilt problemi veya alerjisi varsa, salatalık maskesi sayesinde bu sorunlarının yol açtığı kaşıntılardan ve kuruluk hissinden çok rahat kurtulabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git