Sakileştirici Bitki Çayları Nelerdir ?

Sakileştirici Bitki Çayları Nelerdir ?
2 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 275 kez okundu.

Sakinleştirici bitki çayları nelerdir ? Aşırı stres , yorgunluk ,düzensiz uyku şikayetleri günlük hayatımızı oldukça etkileyen faktörlerdir. Gün içerisinde tüketilen bitki çayları sizi rahatlatacak, hayatınızı kolaylaştırmanızda yardımcı olacaktır. Bitki çaylarını tüketirken özellikle bir ilaç kullanımı söz konusu ise mutlaka ve mutlaka doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz. Bitki çayları içerdiği etkin maddeler ile kullandığınız ilaçlar ile etkileşime girerek yan etkiler oluşturmasının mümkün olduğunu unutmayın.

  • Papatya çayının sakinleştirici etkisi sizi stresten uzak tutar.Gün içerisinde oluşan stresinizi öğün aralarında papatya çayı tüketerek azami sınıra indirmeniz mümkün. Sakinleştirici etkisi ve uykuya meyili yüksek olan kediotu çayının uzmanlar tarafından öneri zamanı uyumadan 1-2 saat öncesidir. Gün içerisinde tükettiğiniz takdirde uykunuz sizi zorlayabilir.
  • Depresyon ve kaygı tedavisine yardımcı olan Melisa çayı da yine uyumadan önce tüketilmesi önerilen çaylardandır. Günde 2-3 fincan tüketim daha iyi hissetmeniz için yeterli olacaktır.
  • Çarkıfelek bitkisi ile hazırlanan çay , diğer bitkilere oranla etkisi daha ortadır.Sakinleştirici özelliği ile günü atlatmanız mümkündür.
  • Özellikle son zamanlarda Avrupa’da yaygın şekilde orta dereceli depresyon tedavisinde reçete edilen sarı kantaron çayı da şifalı bitkiler arasında yerini alır.

Tüm bitki çaylarını kaynatmak yerine kaynamış suyun içerisinde bekleterek demlemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatalım. Aynı zamanda doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git