Sağlıklı Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Cilt İçin Yapılması Gerekenler
23 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 224 kez okundu.

Sağlıklı cilt için yapılması gerekenler.Kadınların çoğu cilt kusurlarını gizlemek için makyaja ihtiyaç duyarlar. Oysaki cilt kusurlarını gizlemek yerine direkt olarak gidermeye çalışsalar hem çok daha doğal bir görünüme hem de daha güzel bir cilde sahip olacaklardır. Sağlıklı bir cilt için yapılması gereken birkaç uygulama vardır. Bu uygulamaları içten uygulamalar ve dıştan uygulamalar diye iki bölümde inceleyebiliriz.
İçten uygulamalar beslenme alışkanlıklarıdır. Bunların başında da su içmek gelir. Su iç organlarımız için olduğu kadar cildimiz için de hayati önem taşır.

Cildin daha genç ve canlı görünmesi için vücudumuzda yeterli miktarda su olmalıdır. Günde 2-3 litreden daha az su içen bireylerin ciltleri kırışmaya daha yatkın olmaktadır. İçten uygulamalarda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da beslenme tarzıdır. Protein bakımından zengin beslenen bireylerin ciltleri daha sağlıklı olmaktadır çünkü hücreler proteinler varlığında kendilerini onarırlar ve bölünürüler.

Fazla yağlı beslenmek ise cilt sağlığını olumsuz etkiler. Deride yağ butonları görülmeye başlanır, akne oluşumu gözlenir ve sivilceler çıkar. Bu nedenle kaliteli beslenmek sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazdır. Dıştan uygulamalar ise cilde sürülen kremlerdir. Öncelikle gece kremi ve gündüz kremi kullanırken bunları doğru zaman dilimlerinde kullanmaya çok özen gösterilmelidir. Ayrıca cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak da sağlıklı bir cilt için çok önemlidir. Çünkü ciltte oluşan güneş lekeleri kolay geçen lekeler değildir ve güneş kremleri de bu lekelerin oluşumunu azaltmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git