Rezene Çayının Faydaları Nelerdir ?

Rezene Çayının Faydaları Nelerdir ?
3 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 265 kez okundu.

Rezene çayının faydaları nelerdir ?Rezene çayının faydaları nelerdir? Rezene çayı birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Mide gazının dışarı atılmasında, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve vücuttaki toksinlerin atılmasında yardımcı olur. Hıçkırığa iyi gelir rezene çayı. Anne sütünü artırma özelliği vardır, sindirimi düzenler vücuttaki fazla suyun atılmasında yardımcı olur ve bağırsakların temizlenmesinde etkilidir. Sakinleştirici yatıştırıcı etkiye sahiptir. Vitamin ve mineral bakımından zengindir, öksürüğün geçmesinde faydalıdır. Göz sağlığına iyi geldiği gibi yüksek tansiyonu da düşürür rezene çayı. Mide, rahim kasılmasına iyi gelir ve vücutta bir gevşemeye yol açar kişi kendini daha rahat hisseder. Rezene aynı zamanda antibakteriyel ve antioksidan bir bitkidir.

Rezene çayının faydaları nelerdir? Rezene çayını demlemek için bir fincan kaynamış suyun içesine 1,5 çay kaşığı kadar rezene tohumunu koymanız ve 10 dakika bekletmeniz yeterlidir, bir süzgeç yardımıyla tohumları çayınızın içinden alarak rahatlıkla tüketebilirsiniz. Emziren annelerin günde bir fincan içmeleri anne sütünün artmasını sağlayacaktır. Her şeyde olduğu gibi fazla kullanım tehlikeli olabilir, rezene çayını fazla tükettiğiniz takdirde mide bulantısı kusma gibi şikayetleriniz olabilir.

Safra kesesi, böbrek ve karaciğer rahatsızlığı olanların rezene çayı içmemeleri gerekir. Gün içerisinde tükettiğimiz bitki çaylarının fayda ve zararlarını bilmemiz sağlık açısından çok önemlidir. Faydalı olabilir diye içtiğimiz bitki çayları bazen fayda yerine büyük zararlar verebilir vücudumuza o nedenle araştırmadan hiç bir bitki çayını tüketmemeli ve bedenimize zarar vermemeliyiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git