Reflüye İyi Gelen Bitki Çayları Nelerdir ?

Reflüye İyi Gelen Bitki Çayları Nelerdir ?
9 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 257 kez okundu.

Reflüye iyi gelen bitki çayları nelerdir ? Reflü, mide asidinin yemek borusuna yükselmesidir.Eğer doktorunuz tarafından size reflü teşhisinde bulunulduysa lütfen bitki çaylarını tüketmeden önce mutlaka doktorunuza danışınız.Bilinçsiz tüketim, ilerleyen zamanlarda size daha büyük sağlık problemleri oluşturur.

  • Reflünüz varsa , mutlaka ve mutlaka en bilindik olan nane çayından uzak durunuz.
  • Reflü tedavisinde yardımcı olacak midemizi yatıştıracak çaylardan birisi papatya kurutulmuş 2-3 yemek kaşığı papatya çiçeğinin üzerine 2.5 şu bardağı kaynamış su ekleyerek ağzı kapalı şekilde 4-5 dakika demlemeye bırakınız.Hazırladığınız çayı süzerek , dilerseniz tatlandırıcı olarak bal ve limon ekleyerek tüketebilirsiniz. Aynı zamanda papatya çayı ; şişkinlik , gaz , ishal gibi sorunlarınıza da yardımcı olacaktır.
  • Karaağaç çayı ise mide zarı ile yemek borusundan ince bir tabaka oluşumu sağlayarak mide asidinizin yemek borusuna çıkışını engellemeye yardımcı olur. 1 su bardağı sıcak suya 1 yemek kaşığı karaağaç çayı tozu ilave ederek karıştırın ve 3-4 dakika demlenmeye bırakın.
  • Hatmi kökü de , karaağaç çayı gibi mide ile yemek borusu arasında tabaka oluşumunu sağlayan diğer bir bitkidir.1 su bardağı kaynamış su içerisine 1 yemek kaşığı kurutulmuş 3-4 yaprak atarak hazırlayabilirsiniz.
  • Rezene bitkisini tek başına tüketebileceğiniz gibi diğer çaylarlarla karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git