Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri

Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri
29 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 234 kez okundu.

Pürüzsüz cilt için maske tarifleri.Tüm kadınlar pürüzsüz, bebek gibi bir cilde sahip olmayı çok ister. Cildimizin temiz ve sağlıklı görünmesi ikili ilişkiler için de oldukça önemlidir. Bu nedenle cildimizin bakımını düzenli olarak yapmalıyız. Cildinizi her gün temizlemeli, asla makyajla uyumamalıyız. Bazı günler cildimize işlem yapmayarak dinlenmesini sağlamak da iyi olacaktır.

Günlük rutin bir cilt bakımı sıralamanız olmalıdır. Makyaj temizliği, cilt temizliği, tonik ve nemlendirici kullanarak günlük bakımının yapmalı, cildinizin ihtiyaç duyduğu neme sahip olmasını sağlamanız gereklidir. Bunları kozmetik ürünlerle yapabileceğiniz gibi doğal yöntemlerle de yapabilirsiniz. Cilt temizliğinizi sağlaması için sirke ve limon karışımı kullanabilirsiniz. Cilt temizliği için karbonat limon karışımı da oldukça etkilidir. Bu karışımları bire bir oranda yapabilir ve cildinizi temizleyebilirsiniz.
Cildinizin ihtiyacı olan nemi alması oldukça önemlidir. Bunun için yeterince su tüketmenin yanında cildinize dışarıdan uygulayacağınız maskeler de etkili olmaktadır. Doğal zeytinyağı, yoğurt, bal, gül suyu gibi ürünler cildinizin nemlenmesini sağlar. Bunun yanında cildinizin nemlenmesini sağlayacak bir başka ürün de badem yağıdır. İçerdiği E vitamini sayesinde cildinizin nemli görünmesini sağlayacaktır. Cildinizi doğal temizleme yöntemlerinden birini kullanıp temizledikten sonra bu doğal nemlendirici yöntemlerden birini kullanabilir ve günlük bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Eğer kusurlu bir cildiniz varsa önce bu kusurları giderici maskeler uygulamanız daha iyi olacaktır. Leke, sivilce ve tüyler normalden fazla düzeyde ise profesyonel yardım ile tedavisini yapmalısınız. Ancak sivilce lekeleri için de evde uygulayabileceğiniz bir çok maske bulunmaktadır. İki çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı karbonat ve bir çay kaşığı şekeri karıştırarak cildinizdeki lekelere sürebilir ve daha sonra günlük cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git