Pire Isırıklarına Karşı Çözüm Önerileri

Pire Isırıklarına Karşı Çözüm Önerileri
28 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 192 kez okundu.

Pire ısırıklarına karşı çözüm önerileri.Pire kişileri daha çok kedi yada köpeklerden bulaşmaktadır. Eğer ki kene sizi ısırdığı esnasında evinizde iseniz yapabileceğiniz birkaç tane yöntem vardır. Peki pire ısırığını nasıl çözüm yöntemleri ile geçirebiliriz ya da azaltabiliriz biraz bunları düşünelim ve hep beraber dediklerimize göz atalım…
İlk olarak sizi pirenin ısırdığını anladığınız anda bu etkiyi azaltabilmek için yapmanız gereken en temel şey pirenin ısırmış olduğu kısmı asla ve asla kaşımamanız dır. Özellikle bir süre sonra kendinizi kaşımamak için çok zor tutacaksınız. Fakat bu durumun aksine yapar ve kaşırsanız birtakım bakteriyel enfeksiyonların bu bölgede oluşmasını sebep vermiş olursunuz.
Kalamin losyonu adını verdiğimiz losyon evde kullanılabilecek en etkili ilaç yöntemlerinden bir tanesidir. Pire ısırığını sakinleştiren bu losyon yatıştırıcı ve aynı zamanda kaşıntıyı önleyici etkiyi sağlamaktadır. Bu yüzden direkt olarak oluşabilecek belirtileri ortadan kaldıran çok etkili bir losyondu diyebiliriz.
Neosporin adını verdiğimiz krem ise direkt olarak pirenin ısırmış olduğu bölgeye sürüldüğü sırada ısırığın oluşturmuş olduğu etkiyi azaltır ve aynı zamanda kaşıntının oluşmasına engel olur.
Sizi pire bulaşmasın önleyebilmek için ilk olarak etrafınızda bulunan hayvanlara bulaşabilecek pireyi engellemeniz gerekmektedir. Bu sebepten dolayı belli bir miktar suyun içerisine lavanta yağı yada sedir yağı gibi içerisinde uçucu yağlar bulunan yağları ekleyebilir ve ardından hayvanınızı bu karışımı sürebilirsiniz. Bu şekilde hem hayvanınız hem de kendinizden mümkün olduğu sürece pireleri uzaklaştırılmış olursunuz. Eğer ki bu yağlar elinizde yoksa hayvanınızın tüketmiş olduğu suyun içerisinde belli bir miktarda elma sirkesi katıp karıştırarak tüketmesini sağlayabilir ve böylece en kolay şekilde pireleri hayvanlardan uzak tutmayı başarmış olursunuz. Kaşınan hayvanınızı aloe vera dediğimiz jeli sürebilir ve böylece kaşıntıyı engelleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git