Patatesin Cilde Faydaları Nelerdir?

Patatesin Cilde Faydaları Nelerdir?
23 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 258 kez okundu.

Patatesin cilde faydaları nelerdir? Patatesin cilde olan etkisi genel olarak suyu aracılığıyla sağlanmaktadır. Patates suyunu cildinize pamukla uyguladığınız taktirde, sivilcelerin, gözeneklerin, siyah noktaların, lekelerin ve kırışıklıkların giderilmesinde faydası olduğunu göreceksiniz. Bu işlemi her gün uygulamanız gerekiyor. Cildinizde, aydınlık, parlaklık ve yumuşaklık görünümü sağlayacaktır. Patates suyunu soğutun, güneş yanığı olan bölgeye sürün. Yanık bölgedeki acıyı azaltacaktır ve size ferahlama hissi sağlayacaktır.

Geceleri yatmadan önce; patates suyuna batırılmış olan pamuğu gözleriniz üstüne koyun. Bu gözlerdeki şişliği ve etrafındaki koyu halkaları engelleyecektir. Bir hafta sonrasında koyu halkalardan eser kalmayacaktır. Kuru bir cilde sahip olan kişilerde; patates suyunu sürmek kafi gelmeyebilmektedir. Bunun yanında; her gün içeceğiniz bir bardak patates suyu vücudun ihtiyacı olan suyu sağlayacaktır. Sabah aç karnına içmek de ayrı bir etki sağlayarak vücutta bulunan hücrelerin tedavisinde yardımcı olarak etki gösterecektir. Patates suyuna ekleyeceğiniz bir miktar zeytinyağı ile birlikte oluşan karışımı yüzünüze uygulayın ve göz çevrenizde bulunan kaz ayaklarını ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Toksinlerden arındırıcı etkisi de olacaktır.

Yüzdeki kızarıklıklar için; yüzünüzü soğuk patates suyu ile yıkayın. Yarım saat bekleyin ve sonrasında su ile durulayın. Gözenekleri sıkıştırmak için; patates suyuna, birer tatlı kaşığı şeker, elma sirkesi ve limon suyu eklenir. Bu karışım yağlı ciltler için tercih edilir. Gözenekleri temizleyen ve sıkılaştıran bir maskedir. Her 3 günde bir uygulanabilir. Patates, cilt tonunu birkaç ton açmaya yardımcı doğal besinlerden bir tanesidir. Patates suyuna eklenecek birkaç damla limon suyu ile birlikte; cildinizdeki koyu bölgelerde etkisini görebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git