Orta Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Orta Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?
19 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 249 kez okundu.

Orta yaş cilt bakımı nasıl olmalıdır?Cilt bakımı her yaşta ayrı bir öneme sahiptir. Bir de orta yaşlara gelmişseniz ve gençliğin güzelliğin elden gideceği korkusu yaşıyorsanız cilt bakımı bir kat daha önem kazanmaktadır. Orta yaşlarda ciltte kırışıklık belirtileri, göz çevresinde oluşan kaz ayağı dediğimiz kırışıklıkların artması ve belirginleşmesi, kilo alımı, göğüslerde sarkma vb. sorunlar görülmeye başlar. Tedbir alınmadığında ve görmezden gelindiğinde sarkma ve kırışıklıklar daha da ilerleyerek kendinizi kötü hissetmenize neden olur.Şimdi kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak cilt bakım önerilerine değinelim.

İlk olarak güneşe doğrudan maruz kalmamaya ve her dışarı çıktığınızda güneş kremi kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu cildin daha fazla tahriş olmasını engelleyecektir. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici kremi düzenli olarak kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Nem cildin bakımı ve kendini koruması için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Kırışıklık sorunları için de kırışıklık için yapılmış özel serum ve kremlerden kullanabilirsiniz. Bunun için bir cildiye uzmanından bilgi alabilirsiniz.

Yüzünüzde, yanaklarda sarkma ve çökmeler oluşmaya başlamışsa bir estetik cerrah sizi doğru şekilde bilgilendirecektir. Estetik cerrahla birlikte sizin için uygun ve faydalı olacak müdahaleyi belirleyip uygulayabilirsiniz. Bunlar dışında cildinizi temiz tutmaya ve özellikle gece yatmadan önce makyajı temizleyerek yatmaya dikkat etmelisiniz. Siz ne kadar düzenli ve özenli bakım yaparsanız ciltten de o kadar olumlu dönüt alırsınız. Sağlıklı günler dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git