Organik Cilt Bakım Önerileri

Organik Cilt Bakım Önerileri
19 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 265 kez okundu.

Organik cilt bakım önerileri.Organik bir bakım, katkı maddesi içermeyen ve tamamen doğal ürünlerle hazırlanan bakım kürlerinden geçer. Bunun için kullanılan bitkilerin doğal mevsimlerinde ve amaçlarına uygun olarak hazırlanması gerekir. Organik cilt bakımı için en çok kullanılan malzemeler kahve ve kildir. Bu ürünlerin her ikisi de maske şeklinde yüze uygulanır. Selülitler için kalça ve bacak bölgelerine de yapılabilir.

Cildin rengini parlayan ve bir canlılık kazandıran bir diğer maske ise maydanoz ve limon suyu maskesidir. Bu karışım peeling şeklinde 2- 3 günde bir ya da maske olarak haftada bir kullanılabilir. Organik cilt bakımının en önemli ürünlerinden birisi de gül suyudur. Saf gül suları, yüzü yıkadıktan sonra bir pamuk yardımı ile uygulanabilir. Bunu her gece yatmadan önce yapabilirsiniz. Gül suyu hem tıkalı gözeneklerinizi açacak ve böylece pürüzsüzlük hissi kazandıracak, hem de yüzünüze bir yumuşaklık hissi verecektir. Öte yandan, kuru ciltler ya da soyulma problemleri olanlar için ise hindistan cevizi yağı önerilir. Aktarlardan alacağınız bu yağı ara sıra, az miktarlarda ve tıpkı bir krem gibi yüzünüze sürebilirsiniz.

Eğer cilt bakımında tamamen organik bir dönüşüm istiyorsanız, uygun malzemeleri kendiniz karıştırarak kreminizi yapabilir ya da yapılmış olanları satın alabilirsiniz. Özellikle ısırgan otu içeren kremler bu konuda iyi bir tercih olacaktır. Kantaron otu yağı, papatya yağı ve melisa yağı da yüzün gerginliğini azaltarak sağlıklı bir görünüm verme konusunda yardımcıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git