Oolong Çayının Faydaları Nelerdir ?

Oolong Çayının Faydaları Nelerdir ?
11 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

Oolong çayının faydaları nelerdir ? “Oolong Çayı” tüketimi Asya Bölgesinde çoğunlukta olan, üretimi sebebiyle de fiyat yüksek olan bir çay türüdür. Farklı aromalara sahip olan bu çay türü, tazeliğini 1 yıl kadar korumaktadır. Meşakkatli bir yapım süreci olsa da; insan sağlığına faydası çoktur.

“Oolong Çayı”, kalp sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Çoğu kalp rahatsızlığı riskini azaltmaktadır. Kan damarlarının doku duvarlarını güçlendirir. Kan damarlarına olan olumlu etkisi ile birlikte, düzenli tüketildiğinde tansiyon rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Metabolizmanın hızlanmasında etkisi büyüktür, bu da vücutta yakılan kalori miktarını arttırdığı için kilo vermeye yardımcı olarak görülmektedir. İçerisinde bol miktarda antioksidan madde bulunmaktadır. Kolesterolü düzenleyici etkisi vardır. Diğer çay çeşitlerinde bulunmayan ve sadece “Oolong Çayı” nda bulunan bazı maddeler kan şekerini de dengelemektedir. Trigliseritlerin atılmasında yardımcı olur. Kolesterole olan etkisinden ötürü de; damar tıkanıklığını önlemektedir. Sindirim sistemini uyarır ve güçlenmesini sağlar.

“Oolong Çayı” içindeki antioksidanlar sayesinde; toksin arındırıcı etkisi ile birlikte, kanser oluşumunu engeller ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kanserli hücrelerin gelişmesini yarı yarıya durdurduğu belirtilmektedir. Toksin arındırıcı etkisi sayesinde; ciltte de olumlu değişimlere sebep olur. İçerdiği minerallerle birlikte vücudun kemik sağlığına da faydası bulunmaktadır. Vücudun su ihtiyacını giderir. Enerji verici etkisi ile bulunmaktadır. Bu etkisi ile birlikte, kişi kendisini daha enerjik ve zinde hisseder. Vücudun yaşlanmasını geciktirir. “Oolong Çayı” ağız sağlığını da olumlu etkiler. Ağızda hijyen sağlar. Diş çürüklerinin oluşmasını engeller. Diş eti rahatsızlıklarına da faydası bulunmaktadır. Anti-bakteriyel özelliği ile, mantar gibi bazı deri hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git