Okula Gidecek Çocuklara Yapılması Gereken Muayeneler?

Okula Gidecek Çocuklara Yapılması Gereken Muayeneler?
8 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 208 kez okundu.

Okula gidecek çocuklara yapılması gereken muayeneler?Çocuğunuz eğitim hayatına ne kadar sağlıklı bir şekilde başlarsa tüm hayatı da bu şekilde olumlu bir yönde ilerler. Bu sebepten dolayı çocuğunuzu okula başlamadan önce ona bir takım muayeneler yapmalısınız. Şimdi biraz bunlara göz atalım. İlk olarak çocuğunuzun herhangi bir yapılmayan aşısı varsa onu yaptıralım ki, ileride karşımıza çıkacak sağlık problemlerin önüne geçmiş olalım. Sadece aşı eksiği ile kalmayalım ve tüm vücudunda gerekli muayenelere yaptıralım. Önceden her şeyin önlemini almak çocuğun daha sağlıklı bir şekilde eğitim hayatına devam etmesini ve bu süreçte zorlamamasına yardımcı olacaktır.

Özellikle tiroit hormonu ile ilgili takipler yapılması gerekmektedir. Eğer ki çocuğunuzun tiroit bezlerinde çok fazla çalışma durumu gözüküyorsa bu çocuğunuzda ileri ki zamanlarda obezite sorunuyla karşılıklı kalabileceğini ifade etmektedir. Bu olayda direkt olarak çocuğunuzda yorgunluğa sebebiyet verecektir ve yavaş bir şekilde hareket eden çocuk derslerinde daha da başarısız bir hal alacaktır. Eğer çocuğunuzun tiroit bezleri çok hızlı bir şekilde çalışıyorsa buda onun zayıf ve aynı zamanda sinirli bir hal almasına sebebiyet verecektir bu durumda tıpkı diğer durum gibi ciddi bir şekilde çocuğunuzun okul hayatında zarar verecektir.

Aynı zamanda bebeklikte de yapılan işitme testi okul öncesinde de yapılmalıdır. Bu testi kulak burun boğaz doktoru tarafından yaptırabilirsiniz. Özellikle de 4 yada 5 yaşlarında olan çocuklarınıza bu testi uygulamanız onun açısından büyük bir avantaj olacaktır.
Görme sorunu çocukların okul hayatında bazı şeyleri kavramasını da oldukça büyük sorunlar yaratmaktadır. Bu sebepten dolayı çocuklarınız okula başlamadan önce gerekli göz taramalarını yaptırmalı, şaşılık, görememe gibi sorunların önüne erkenden geçmelisiniz. Aksi takdirde çocuğunuz okul hayatı boyunca huzursuz ve derslerinde başarısız bir şekilde olacak hırçın tavırlar sergileyecekler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git