Nar Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Nar Kabuğunun Faydaları Nelerdir?
12 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 258 kez okundu.

Nar kabuğunun faydaları nelerdir?Pek çoğumuz nar kabuğunun faydalarından bir haberiz; ancak narın olduğu kadar kabuklarının da bir şifa deposu olduğunu öğrenince bundan sonra kabuklarını atmayacaksınız.

1- Kalp hastalıklarını önlemede ve kalp sorunlarının tedavisinde büyük katkı sağladığı biliniyor.
2-Sindirim sistemimiz, şeker hatalığı, kötü kolesterol seviyesinin düşürülmesi ve karaciğer için oldulça faydalıdır.
3-Nar kabuğu, saçınızın uzamasını sağlar, dökülmeyi önler ve kepek oluşumunu engeller.
4- Nar kabuğu, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde yağ yakımını hızlandırır. Kilo vermenize yardımcı olur.
5-Nar kabuğu C Vitamini açısından oldukça zengindir, C Vitamini büyümeye yardımcı olur, yaralanmaların iyileşme sürecini hızlandırır ve kemiklerin, sağlıklı ve güçlü olması sağlar.
6-Nar kabuklarından; boğaz ağrısı, öksürük gibi sağlık sorunlarında evde kolaylıkla yapacağınız bir gargara ile kurtulabilirsiniz.

– Elde edeceğiniz bu karışımla ağzınızdaki kötü kokulardan da kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken nar kabuklarını toz haline getirdikten sonra suyla karıştırıp sık sık gargara yapmak.

-Toz haline getirilen kabukları kaynatıp aç karna içerseniz, mide, bağırsak kurtlarından kurtulursunuz, bağırsak polipleri, basur, dizanteri, ishal, bağırsak solucanları ve daha birçok hastalıktan kurtulacağınız gibi bu karışımın içildiğinde sakinleştirici bir etki yaptığı da bilinmektedir.

7 -Birçok diş macununun içeriğinde nar kabuğu bulunur; Çünkü nar kabukları ağız ve diş hijyeni sağlar ayrıca dişlerin onarılmasını da sağlar.

– Bu karışım aynı zamanda diş ve diş etlerinizin; sağlıklı ve temiz olmasını sağlar.

8-Nar kabukları, zehirli maddelerin vücudunuzdan atılmasını sağlar.
9- Yapılan araştırmalar sonucunda nar özünde bir madde bulunmuştur, bu maddenin ciltteki kanserleri önlediği bilinmektedir, meme kanseri başa olmak üzere bütün kanser çeşitlerini önler ve iyileştirir.
10-Nar kabukları güneşin zararlı etkilerine karşı cildinizi korumanıza yardımcı olur.

Nar kabuğu ayrıca;
-Kumaşlarda ve kozmetik de doğal boya maddesi olarak kullanılmaktadır. Cilt bakım ürünlerinde kullanılır, kurutulmuş hali yemeklere katılabilir ve çaylara da ekleyebilirsiniz.
-Nar kabuğunda, zehirli hale gelebilecek unsurlar olduğundan düzenli ve devamlı tüketilmemesi gerekiyor, belli aralıklarda ve az tüketilmesi daha sağlıklıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git