Mutlu Menopoz Dönemi İçin İpuçları

Mutlu Menopoz Dönemi İçin İpuçları
12 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 273 kez okundu.

Mutlu menopoz dönemi için ipuçları. Menopoz, bir kadının bir yıl içerisinde hiç bir şekilde adet görmeden geçirdiği bir zaman dilimini içermektedir. Bu durum sadece bir yılla kalmaz ve artık ömür boyu bu şekilde devam eder. Tabi bu bir yıl boyunca menopoz evresine girmiş olan kadın ara ara zor zamanlar yaşamaktadır. Peki bu zor zamanları nasıl olur da mutlu bir döneme geçirebiliriz. Gelin biraz bunun için size ipuçları verelim…

Menopoz döneminde genel olarak ilk önce ilaç tedavisini başlamaktadır. Fakat siz siz olun bu tedavi yöntemine başlamadan önce doktorunuzla yaşam tarzınız hakkında biraz konuşun ve ona göre kendinize bazı önlemler almaya başlayın. Yolun en başında her ne kadar bazı şeyleri fark edip önlem alırsınız ilerleyen süreçlerde de bir o kadar rahat etmiş olursunuz.
Özellikle sigara içen kadınlarda damar tıkanıklığı yaşanmaktadır ve bu olay menopozdan sonra kişide ciddi problemlere sebep olmaktadır. Aynı zamanda sigara kalp hastalıkları sorunlarını da peşinden getirdiği için, bu evrede yapmanız gereken ilk iş sigarayı bırakmak olmalıdır.

Menopoz evresinde bütün kadınların en büyük şikayetlerinden biriside sıcak basmasıdır. Bu durumun önlemini alabilmek için ise bol bol spor yapmanızı en çokta yürüyüş yapmanızı öneririz. Aynı zamanda baharatlı yiyeceklerden uzak durmalı ve sıcak içecekleri mümkün olduğunca az tüketmeye özen göstermeye çalışmalısınız. Hem sağlığınız hemde bu evreyi güzel bir şekilde geçirmek için yağlı yiyeceklerden uzak durmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda şekerli içeceklerden uzak durmaya çalışmalısınız. Eğer ki kilolu bir kadınsanız en kısa zaman içerisinde spor yapmalı ve mümkün olduğunca kilolarınızdan kurtulmaya çalışmalısınız. Eğer ki alkol seviyorsanız uzun bir süre alkolden elinizi çekmeli sadece çok nadir zamanlarda fazla abartı olmayacak şekilde tüketiminizi yapmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git