Mideye İyi Gelen Bitki Çayları Nelerdir ?

Mideye İyi Gelen Bitki Çayları Nelerdir ?
13 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 248 kez okundu.

Mideye iyi gelen bitki çayları nelerdir ?Mideye iyi gelen bitki çayları nelerdir? Midemiz vücudumuzun deposu, haznesidir yeteri kadar şeffaf davranmadığımızda birtakım problemler yaşatabilir bize. Her şeyden önce midemize zarar veren yiyecek ve içeceklerden uzak durmak gerekir. Gazlı içecekler, alkol, sigara, aşırı baharatlı ve yağlı yemekler bunların hepsi midemizin birer düşmanıdır.

Bazen ölçüyü kaçırıp midemize eziyet ederek çok fazla yemek yiyoruz ve sonrasında da rahatlatmak için çareler arıyoruz. Her şeyden önce ölçülü olmamız ve midemize iyi davranmamız gerekir. Birbirine zıt yiyecek ve içecekleri aynı anda tüketmemeye gayret göstermeliyiz ki vücudumuzun bir işçisi olan midemize daha fazla iş yükleyip çok fazla yorulmasına sebebiyet vermeyelim.

Mideye iyi gelen bitki çayları nelerdir? Midemizi sakinleştirmeye yarayan en güzel çay nane çayıdır. İçeceğiniz bir bardak nane çayı midenizin yorgunluğunu atmasına ve sakinleşmesine yardımcı olur ve beden olarak kendinizi daha sakin hissedersiniz. Sindirimi hızlandıran zencefil çayı da midenizin bir dostudur ve sindirimi kolaylaştırır ve midenizin rahatlamasına yardımcı olur. Eğer midenizde kasılmalar oluyor ve rahat edemiyorsanız kesinlikle bir fincan papatya çayı denemelisiniz. Mide bulantısı ve ağrılarınız var ise ıhlamur çayı yarı yardımcınız olacaktır. Bu tür bitki çayları aynı zamanda sizi gribal enfenksiyonlara karşı da koruyacaktır. Kabızlık çekiyorsanız ve tuvalete çıkmakta zorlanıyorsanız kesinlikle sinameki çayını öneriyoruz. Çok kısa sürede etkisini göreceğiniz bir sonuç elde edersiniz. Ancak dikkat edilmelidir ve sinameki çayı alışkanlık haline getirilmemelidir, çok sık tüketimi bağırsak tembelliğine yol açabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git