Mat Ciltler İçin Önemli İpuçları

Mat Ciltler İçin Önemli İpuçları
28 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 241 kez okundu.

Mat ciltler için önemli ipuçları. Eğer ki malt bir cilde sahipseniz haftanın belirli günlerinde düzenli bir şekilde cildinize peeling yapmalısınız. Böylece cildiniz hem daha canlı bir şekilde görünmüş olacak hemde matlık ortadan kalkarak parlak bir görüntü meydana gelmiş olacaktır. Bu işlemi haftanın 2 yada 3 günü yapmanız sizler için gayet yeterli olacaktır.

Kan dolaşımını hızlandırmak ve tükettiğiniz şeylerden almış olduğunuz vitaminlerin etkisini hızlandırmak amacı ile düzenli ve sık olarak egzersizler yapın. Bu egzersiz sayesinde daha canlı ve daha parlak bir görünüm elde etmiş olacaksınız.
Eğer ki mat bir cilde sahipseniz göz çevrenize özenle dikkat etmelisiniz. Özel bir jeli sadece göz çevresine uygulamalısınız. Veya jel kullanmak istemiyorsanız uygun bir göz kremi de tercih edebilirsiniz.
Cildinizi ışıktan uzak tutun. Çünkü mat olan cildiniz ışıkta kaldığı vakit daha da mat bir hal alacaktır. Özellikle mat olan bir cildinize uygun muhakkak bir güneş kremi kullanmalısınız. Bu kremi yaz ve kış demeden ayırt etmeksizin kullanmayı unutmayın.
Nemlendiricinizi yüzünüzde uzun süre kalmasını sağlamalısınız. Özellikle de banyodan çıktıktan sonra daha cildiniz kurumadan nemlendirici sürmelisiniz. Böylece uzun süre kalıcılık elde etmiş olursunuz.
Özellikle de yüzündeki makyajı temizlemeden uyumamanız gerektiğini bilmelisiniz. Aksi taktirde gözenekleriniz tıkanmış olacaktır. Böylece cildiniz hava almamış olacak ve sivilce akne gibi sorunlar oluşacaktır. Mat olan cildinize bu sorun dahada ciddi bir sorun oluşturacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git