Mat Ciltler İçin Maske Tarifleri

Mat Ciltler İçin Maske Tarifleri
28 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 232 kez okundu.

Mat ciltler için maske tarifleri.Her kadın için cilt çok önemlidir. Cildin matlaşması ve canlılığını kaybetmesi durumu ise oldukça rahatsız edicidir. Ancak kozmetik ürünlere başvurmadan önce evde doğal yollarla da cildinizdeki matlıktan kurtulabilir ve ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz çeşitli yolları deneyebilirsiniz.

1- Cildimizi ve vücudumuzun sağlığı için su tüketimi çok önemlidir. Günde 2-3 litre su tüketmemiz önerilir. Suyun yanı sıra meyve ve taze sebze suları gibi çeşitli içecekler de tüketilebilir. Ayrıca yeşil çay gibi bitkisel çaylar da denenebilir. Sıvı tüketimini arttırarak canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.
2- Limonun içeriğinde erken yaşlanmayı engelleyen antioksidanlar ve C vitamini vardır. Ayrıca doğal bir cilt beyazlatıcı olarak kullanılır Cildin parlak görünmesini sağlarken cilt yapısını güçlendirmiş olur. Bir bardak suya yarım limon suyu eklenerek bu su ile cilt yıkanabilir.
3- Bal; antioksidan, anti septik ve anti inflamatuar özellikler içerir. Ayrıca cildi aydınlatmak için kullanılır. Kozmetik ürünlerde en sık kullanılan besinler arasındadır. Bal ve limon suyu eşit oranda karıştırılarak cilde uygulanır ve 10 dakika kadar ciltte bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır.
4- Hindistan cevizi yağı da cildi canlandırmak için kullanılan çözümlerden biridir. Cildi nemlendirerek mat görüntüden kurtarır. Donuk ve cansız ciltlerde kullanılabilir.
2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve bal karıştırılarak da kullanılabilir. Ciltte 15 dakika kadar bekletildikten sonra cilt su ile durulanır.
5- Kayısı da mat ve donuk ciltler için mucizeler yaratan bir meyvedir. A vitamini açısından zengin olduğu için cildi yumuşatır ve esnekliğini korumasına yardımcı olur. Tıkanmış gözeneklerden kurtulmaya yardımcı olur, peeling olarak da kullanılabilir. Geceden saf suya batırılmış kayısı sabah püre haline getirilmek için birkaç damla zeytinyağı ile karıştırılır. Maske şeklinde cilde uygulanır. Yaklaşık 15 ile 20 dakika ciltte bekletilir. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git