Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden Suyunun Cilde Faydaları
9 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 238 kez okundu.

Maden suyunun cilde faydaları.Günümüzde hemen hemen herkesin severek tükettiği maden suyunun cilde ve vücuda oldukça fayda sağladığı yapılan araştırmalarla defalarca ortaya konulmuştur. Şimdi maden suyu nedir ve faydaları nelerdir? Bu soruların cevaplarını verelim. Maden suları, jeolojik ve fiziksel olarak korunan, yüksek kalitede ve değişmez içeriğe sahip olarak yeraltından elde edilen sulardır. İçeriğinde yüksek oranda kalsiyum, bikarbonat, sülfat, magnezyum, iyodür, sodyum ve potasyum olarak bulunmaktadır. Vücut için faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz: sindirim sistemi üzerinde oldukça olumlu etkileri vardır. Kalp krizi riskini en aza indirir. Selüloit oluşmasını engeller. Zayıflamaya yardımcı olur.

Diş çürümelerini en aza indirir. Stresi azaltır. Sinir uyarılarının taşınmasına, hormonların salgılanmasına yardımcı olur. Kemik erimesini önler. Kemik kırılmalarını önler. Sindirim enzimlerinin salgılanmasına yardımcı olur. Maden suyunun cilde de faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz: içerdiği elementler sayesinde gözenekleri sıkılaştırır. Temizleyici olarak asırladır Japonlar tarafından kullanılmaktadır. Doğal olarak antioksidan içerdiği için vücuttan toksinleri atar. Bu sayede cildi rahatlatır.

Dengeli bileşen ve mineraller sayesinde ciltte bulunan yağı arındırır. Ölü hücreleri ciltten uzaklaştırır. Cildi gerginleştirir. Siyah noktaların oluşumunu azaltır. Güneş lekelerini en aza indirger. Deri altında oluşan sivilcelerin oluşumunu geri dönüşsüz olarak engeller. Sivilce lekelerini önler. Makyaj temizleme de oldukça yararlıdır. Sabah cilde uygun bir sabunla yüz yıkandıktan sonra belli miktar pamuğa dökülen maden suyunu yüze masaj yaparak uygulanması ile en verimli sonuçlar elde edilebilir. Gece uyumadan önce tonik niyetine sürülen maden suyu sabaha daha taze ve yumuşak bir ciltle uyanmayı sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git