Limonlu Su İçmek Zayıflatır mı?

Limonlu Su İçmek Zayıflatır mı?
14 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 258 kez okundu.

Limonlu su içmek zayıflatır mı? Su içmek, başlı başına, metabolizmayı hızlandırmaya ve yağ yakımının kolaylaşmasına yardımcı olur. Bu eylemi limon ile yaptığınızda ise suyun yağ yakma özelliği ikiye katlanır. Özellikle de diyet ve spor yapan kişilerin bol bol limonlu su içerek kilo vermesi kolaylaşabilir. Tek başına limonlu su içmek, kilo vermekte çok fazla etkili olmasa da hem diyet hem de spor ile birlikte içildiği zaman yağ yakımını ciddi derecede hızlandırır. Gün içinde yeterli miktarda su içmek, vücutta yağ depolanmasını önlüyor.

Limon, kan dolaşımını hızlandırarak buna bağlı olarak da selülit oluşumunun da önüne geçer. 1 adet limonun suyu günlük C vitamini ihtiyacınızın yüzde 30’unu karşılar. Bu nedenle sabah uyanır uyanmaz büyükçe bir bardak ılık limonlu su içmek kilo vermenize önemli ölçüde katkı sağlar. Limonun yanında ılık su da yağ yakımını hızlandırır. Bu nedenle içtiğiniz suyun ılık olmasına dikkat etmelisiniz. Limon, zengin bir potasyum kaynağı olduğu için beyin ve sinir fonksiyonlarının eksiksiz ve iyi çalışmasına yardımcı olur.

Her sabah yarım limon ve bir bardak sıcak su ile güne daha fit başlayabilir ve kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz. Limon, vücudu toksinlerden temizler ve kansere yakalanma riskinizi de en aza indirir. Asitli yapısı nedeni ile gıdalar tarafından daha kolay emilmesine yardımcı olur ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git