Kuşburnu Çayı Nasıl Yapılır ?

Kuşburnu Çayı Nasıl Yapılır ?
30 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 291 kez okundu.

Kuşburnu çayı nasıl yapılır ?Kuşburnu çayı nasıl yapılır? Kuşburnu maki familyasına ait çalımsı dikenli bir bitkinin meyvesidir. Kuşburnu harika bir kış çayıdır. Kuşburnu C vitamini deposudur ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde çok etkilidir.Grip nezle gibi rahatsızlıklarınızda rahatlıkla tüketebileceğiniz bir çaydır. Meyvesi toplandıktan sonra kurutulan kuşburnu çayını bir süre sıcak suda beklettiğiniz zaman meyvenin aroması daha fazla çıkacaktır. İlk demlemeden sonra kuşburnu çayını dökmeyiniz tekrar demlediğiniz de daha lezzetli olduğunu göreceksiniz.

Kuşburnu ezilerek de sıcak suyun içerisine koyulabilir, daha etkili olur ve lezzetini daha kolay hissedersiniz. Uzun süre kaynatabilirsiniz kuşburnu çayını ve tadını çok daha iyi almanıza yardımcı olur. Çay olarak tüketilen kuşburnu aynı zamanda reçel marmelat olarak da hazırlanıp tüketilebilir.Kuşburnu çayının içerisine bir parça nane eklerseniz hem tadı hem kokusu değişecektir ve farklı bir aroma haline gelecektir, bu şekilde de tüketebilirsiniz.

Kuşburnu çayı nasıl yapılır? Birçok hastalıkla mücadelede etkilidir ve beden sağlığında çok yararlı bir meyvedir. Kan basıncını dengelemede , tansiyonu düşürmede, kolesterolün dengelenmesinde, eklem ağrıları ve eklem iltihaplanmasına iyi geldiği bilinmektedir ve metabolizmanın düzenlenmesinde yardımcıdır. Pek çok sağlık sorununda etkili bir çay olan kuşburnu hiç bir yan etkiye sahip değildir ve vücutta oluşturabileceği hiçbir olumsuzluk görülmemiştir. Kuşburnu çayını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tadı kokusu ve vücuda verdiği dirençle özellikle kış aylarında vazgeçemeyeceğiniz bir kış çayı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git