Kusan Bebeğe Ne Yapmalı?

Kusan Bebeğe Ne Yapmalı?
5 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 218 kez okundu.

Kusan bebeğe ne yapmalı? Yeni anneler için özellikle bebeğin kusması konusu çok önemlidir. Bebek kusunca bir hayli tedirgin olan anneler, bu konuyu bir hayli dikkatle incelemek bebeğinizin sağlığı açısından da önem arz etmektedir. Kusmanın öncelikle nasıl olduğuna dikkat edilmelidir. Bebeğinizin kusmuğu içerisinde kan bulunuyor ise bu durumda hiç vakit kaybetmeden doktora başvurmanız gerekecektir. Bu önemli bir hastalığın habercisi olabilir.

Bebeğinizin yaşı ve beslenmesi bu konuda bir hayli önem taşıyan bir etkendir. 1 yaşından önce kusması gayet normal karşılanır iken 1 yaş ve sonrası içerisinde olan kusma daha önemli algılanmalıdır. 1 yaş öncesi genellikle bebeğin yemek ile ilgili sorunları ön planda olduğu için kusması normaldir. Özellikle ek besine başlar iken ve ek besine alışma süresince kusma normal bir durum olarak algılanabilir.
Bebeğin gaz sorunu da kusmasına neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için ise bebeğinizin yemek yedikten sonra gazını çıkarmalısınız. Daha sonra yatırmalı, yüklemeli ya da uyutmalısınız. Bunun yanı sıra gaz sancısı çekmemeli, midesi sıkıntılı olmamalıdır.
Bebeğinizi beslerken dikkat etmeniz gereken bir nokta da hava yutmamasıdır. Hava yutmaması için ağlarken emzirmemeli ya da biberon ile beslenmemelidir. Ağlama sonrası sakin bir durumda iken emzirilmeli ve beslenmelidir.
Bebeğinizin bir enfeksiyon kapmış olması ya da soğuk almış olması da kusmaya yol açan sebepler arasındadır. Bu duruma da ayrı bir önem göstermeniz gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git