Kuru Ciltlere Özel Marul Maskesi

Kuru Ciltlere Özel Marul Maskesi
9 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 248 kez okundu.

Kuru ciltlere özel marul maskesi.Herkesin cilt tipi, yaşlanma hızı , karşılaştığı etkenler birbirinden farklıdır. Bu yüzden cildimizde kuru, yağlı ve karma cilt olarak ayrım gösterir ve her birinin bakım şekli farklıdır. Kuru cildi sürekli nemlendirmek ve nemli tutmak zordur. Ayrıca en hassas cilt şekli kuru cilt olduğu için güneş ışığına maruz kaldığında ve ya bir problemle karşılaştığında en zor toparlayan cilt türüdür. Direkt olarak nemini kazanmasına yardımcı olmak hem içeriden hem dışarıdan cildi beslemek daha önemlidir.

Cildimizin parlak ve güzel görünmesi için öncelikle bol bol su tüketmeli meyve ve sebze yemeği ihmal etmeyip mineralli şeylere ağıtlık vermeliyiz. Marulun içerisinde yer alan cilt canlandırıcı ve nemlendirici maddeler cildinizle temasa geçtiğinde gözle görülür değişmeler olacaktır. Cilt kuruluğuna sebep olan sebum maddesi marul ile tekrar onarılacak ve kendini göstererek hasarlı bölgeleri düzeltecektir.

Maskemize marulları temiz bir şekilde yıkayarak başlıyoruz. Kıvırcık ve ya normal marul fark etmemektedir. Sonra marulları doğramak yerine elimizle küçük parçalara ayırıyoruz çünkü bıçak sebzeye değdiğinde içerisindeki bazı vitaminleri öldürmektedir. Küçük parçalara ayırdığımız marulları daha önceden kaynatmış olduğumuz 75 ml suyun içine atıp beş dakika bekletiyoruz. Bu arada cildimizi sabun ve su yardımıyla güzelce temizliyoruz. Ardından marulları bir süzgece alıp ılınmasını bekliyoruz. Yaprakları cildimize peçete gibi kapatarak 30 dakika dinleniyoruz. Ardından ılık su ile yıkayıp nemlendirici kremimizi sürebiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git