Kuru Ciltler İçin Doğal Cilt Toniği Nasıl Yapılır?

Kuru Ciltler İçin Doğal Cilt Toniği Nasıl Yapılır?
20 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 251 kez okundu.

Kuru ciltler için doğal cilt toniği nasıl yapılır?Nemsiz bıraktığımız cildimiz zamanla kurur. Eğer çok su içerek, mineralli beslenerek bu kuruluğu bir nebze de olsa azaltabiliriz fakat yok etmemiz pek zor olacaktır. Kuru ciltlerin temizliği daha özenli ve daha çok nemlendirmeye dayalı bir bakım uygulamak gerekmektedir. Tonik cildimizi temizledikten sonra kalan küçük yerlerdeki maddeleri de alabildiği için ve cildi sıkılaştırması yönünden desteklediği için önemlidir. Cildimizi kimyasallarla karşılaştırmak yerine evde kendi toniğimizi kendimiz hazırlamak hem cebimize hem cildimize iyi gelecektir. Şimdi tonik tariflerimize geçelim.

İlk olarak aktardan aldığımız kurutulmuş lavanta çiçeğine, lavanta yağına, limon yağına ,güvercin ağacı yağına ihtiyacımız var. Bunların hepsi aktarlarda ve büyük marketlerde mevcuttur. Kabın içine bütün malzemelerimizi koyuyoruz ardından onları güzelce karıştırıyoruz. Sonra bir cam kavanozun içine bu karışımı dolduruyoruz ve karanlık bir yerde 10 gün bekletiyoruz. Önemli olan yağların birbirleriyle etkileşime geçmesidir. Kurumuş lavantalar da bu esnada yumuşayacağı için harika bir tonik elde etmiş olacaksınız. İki hafta boyunca uyguladıktan sonra karışımı tekrar hazırlayabilirsiniz.

Ballı tonik tarifimizde ise ihtiyacınız olan şeyler bal kayısı yağı ve gül suyu. Balın içerisindeki maddeler kayısının güzelleştirici etkisi ile birleşir gül suyunun canlandırıcı ve ferahlatıcı etkisi ile de iyi bir tonik elde etmiş olursunuz. Bir buçuk çorba kaşığı balı 5-6 damla kayısı yağını üç çorba kaşığı gül suyunu karıştırıp kıvamlı bir tonik elde ediyoruz. Eğer daha sıvı bir şey istiyorsanız gül suyunu arttırabilirsiniz. Buzdolabında 45 dakika bekletip soğuk uygulama yaparsanız cildinize daha iyi gelir. Sağlıklı günler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git