Kulak Hangi Durumlarda Yıkatılmalıdır?

Kulak Hangi Durumlarda Yıkatılmalıdır?
2 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 225 kez okundu.

Kulak hangi durumlarda yıkatılmalıdır?Kulak yıkatma son yıllarda tıp alanında tartışma konusu olan bir durumdur. Bu noktada bir grup kulak yıkatmanın faydalı olduğunu belirtse de arşı taraf kulak yıkatmanın tam tersine birçok zararının olduğunu İleri sürmektedir. Ortak bir kanıya varılamasa da birçok kişi düzenli olarak kulağını yıkanmaktadır. Kulak yıkama noktasında son derece dikkatli olunması şarttır. Bu sebeple kulağınızı yıkatacağınız doktoru iyi seçmeli ve hangi yöntemi kullanacağına dikkat etmelisiniz. Kulak yıkatma noktasında iki yöntem kullanılmaktadır. İlk yöntem kulağa basınç ile sıvı enjekte edilmesi ve aynı şekilde kulaktan bu sıvının basıncı ile çekilme yöntemidir.

Bu yöntem eskiden daha sık kullanılırken günümüzde kulak içini temizlemek adına kanca ve şişe benzer tıbbi malzemeler kullanılmaktadır.
Bu yazımızda kulak hangi durumlarda yıkatılmalıdır bundan bahsedeceğiz. Duşun ardından kulaklarınızı temizlerken çok fazla kulak çubuğundan kir kalıyor ise bu noktada doktora danışmalısınız. Bununla birlikte Eğer bir basınç hissi varsa, sesleri adeta bir perde arkasından dinliyor hissi yaşıyor iseniz o zaman bir doktora danışarak (kbb uzmanı) kulaklarımızı temizletmek istediğinize belirtebilirsiniz. Bu aşamadan sonra kulak için doktor tarafından kontrol edilir. Eğer kulak içindeki kir temizlenecek durumda ise yahut buna gerek var ise doktor tarafından bu durum tespit edilir ve kulak içi temizlenir. Bu noktada doktorun muayenesi önem arz etmektedir. Eğer kulak için çok kirli ise, iç kulağa bir baskı durumu var ise, yahut kulak zarına bir baskı yaparak çınlama, ağrı gibi problemlere sebep oluyor ise kulak içi temizlenir. Bu noktada dikkat edilecek bir husus ise temizleme sırasında kulak içine, kulak zarına bir zarar gelmemesidir. işlem son derece titizlikle yapılmalı ve temizleme sırasında dikkatli olunması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git