Kulak Ağrılarını Hafifletmek İçin Çözüm Önerileri

Kulak Ağrılarını Hafifletmek İçin Çözüm Önerileri
13 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 213 kez okundu.

Kulak ağrılarını hafifletmek için çözüm önerileri.Kulak ağrısı, daha çok geceleri bizlere büyük rahatsızlık veren, kulağın ortasında yer alan östaki adını verdiğiniz borunun tıkanmasından dolayı oluşan bir ağrıdır. Zeytinyağı kulakta oluşan ağrının giderilmesinde yarayan önemli bir üründür. İçerisinde yer alan enfeksiyonları gideren zeytinyağı uğultu ve çınlama gibi şeylerin yok olmasına yardımcı olur. Bunun için zeytin yağını 4 damla olacak şekilde kulağın içine damlatınız. Fakat zeytinyağının ılık olmasına dikkat etmemiz lazım ve damlattık dan sonra pamuk kullanarak kulağı kapamak gerekecektir.

Soğan antibakteriyel bir özellik taşıdığından dolayı kulak ağrısını hızlı bir şekilde dindirmeye sağlamaktadır. Bunun için bir adet taze olmuş olan soğanı küp şeklinde doğrayalım, doğranmış soğanları temiz olan bir bezin üzerine alalım ve bu bezi kulağımızın üzerine doğru koyalım ve bekleyelim. Fakat en az 5 dakika olmasına dikkat edelim. Bunu günde bir kez yapmanız yeterli olacaktır.

Sarımsak antibiyotik bir özellik taşımasının yanında aynı zamanda ağrı kesici bir özellik taşımaktadır. Bu sebepten dolayı kulak ağrısına çok iyi bir şekilde geldiği söylenmektedir. Bunun için susam yağının 2 yemek kaşığı olacak şekilde alalım ve kıyılmış olan sarımsağın üzerine koymaya başlayalım. Ardından sarımsağın yağını ayıralım ve son olarak elde ettiğimiz kullanımı kulağımızın içinde iki veya üç damla kadar damlatıp bekleyelim. Fakat burada soğuduktan sonra damlatmaya dikkat edelim.

İltihap sökücü olarak bilinen zencefil kulak ağrılarını dindirmek de önemli bir etkendir. Aynı zamanda çok da kuvvetli bir ağrı kesici özelliği taşımaktadır. Bunun için kulağımızın içine zencefil suyundan 3 damla olacak şekilde damlatıp bir pamuk yardımıyla kulağınızı kapatmanız gerekecektir. En az 5 dakika beklemek koşuluyla bekleye bildiğiniz kadar bekledikten sonra kulağınızın için de rahatlamış bir etki hissetmeye başlayacaksınız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git